Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Świrad zostaje w zespole BKS-u Bielsko-Biała

Martyna Świrad zostaje w zespole BKS-u Bielsko-Biała

fot. Michał Szymański

Martyna Świrad zostaje na kolejny sezon w BKS-ie BOSTIK Bielsko-Biała. Dla 23-letniej środkowej będzie to już piąty sezon w barwach klubu z Podbeskidzia. W poprzednim sezonie została wybrana kapitanem drużyny. – Uważam, że swoje najlepsze lata gry nadal ma przed sobą i wierzę w to, że kiedyś wspólnie osiągniemy z bialskim klubem coś dużego – mówi trener zespołu z Bielska-Białej Bartłomiej Piekarczyk.

Martyna Świrad jest wychowanką Olimpu Czudec, z którym występowała w 3. lidze. Kolejnym klubem popularnej „Pandy” był MKS San-Pajda Jarosław, z którego przeniosła się do SMSu PZPS Szczyrk – szkoły i klubu, w którym trenują najlepsze polskie siatkarki młodego pokolenia. Dzięki temu stała się reprezentantką Polski kadetek i juniorek. W 2017 roku wraz z przejściem do BKS Stal Bielsko-Biała rozpoczęła się jej kariera seniorska.W sezonie 2019/2020 była najlepszą blokującą całej ligi, a jej świetna gra zaprocentowała powołaniem do dorosłej reprezentacji Polski. W sezonie 2020/2021 została wybrana kapitanem bielskiej drużyny. Zagrała we wszystkich 24 spotkaniach ligowych, zdobywając łącznie 192 punkty (133 atakiem, 54 blokiem i 5 zagrywką). Liczba punktowych bloków dała „Pandzie” 15 miejsce w TAURON Lidze.

– Ciężko mi wyobrazić sobie BKS BOSTIK bez Martyny Świrad. Cieszę się, że zdecydowała się przedłużyć kontrakt i jeszcze co najmniej jeden sezon będziemy razem pracować, choć mam nadzieję, że ta przygoda będzie trwała jeszcze dłużej. „Panda” to osoba, która nie boi się ciężkiej pracy i zawodniczka, na którą zawsze mogłem liczyć. Uważam, że swoje najlepsze lata gry nadal ma przed sobą i wierzę w to, że kiedyś wspólnie osiągniemy z bialskim klubem coś dużego – mówi trener zespołu z Bielska-Białej Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę