Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Świrad z nową umową w BKS-ie

Martyna Świrad z nową umową w BKS-ie

fot. Michał Szymański

Martyna Świrad nadal będzie reprezentowała baryw BKS-u Bielsko-Biała. 22-letnia środkowa mimo innych propozycji z czołowych zespołów Ligi Siatkówki Kobiet postanowiła kontynuować swoją karierę na Podbeskidziu. – Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejny sezon będziemy mogli razem pracować – przyznał trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Martyna Świrad ma 22 lata, a swoje pierwsze kroki siatkarskie stawiała w Olimpie Czudec, z którym grała w III lidze. Następnym etapem kariery popularnej „Pandy” był MKS San-Pajda Jarosław, z którego przeniosła się do SMS PZPS Szczyrk. Jest byłą reprezentantką Polski kadetek i juniorek. W 2017 roku podpisała kontrakt z bialskim klubem. W ostatnim sezonie była podstawową zawodniczką BKS Stal Bielsko-Biała, a jej efektowne bloki szybko stały się jej wizytówką.

W rankingu na najlepszą blokującą sezonu zajęła pierwsze miejsce z 74 blokami na koncie. Świetną grę Świrad docenił nawet selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Nawrocki, który powołał ją na zgrupowanie kadry w Szczyrku.  – – Jestem bardzo zadowolona, że trener Nawrocki i sztab reprezentacji docenił moją pracę w ubiegłym sezonie. Nie był łatwy, jak wszyscy wiedzą, mieliśmy dużo problemów na naszej pozycji i kosztowało to nas wszystkich dużo nerwów i ogrom pracy. Dziękuję bardzo całej drużynie i sztabowi BKS. Bez was dziewczyny i bez sztabu nie dostałabym powołania. Myślę, że można to krótko podsumować, że jest to dla mnie idealne zwieńczenie tego sezonu – mówiła tuż po otrzymaniu powołania do reprezentacji. W sezonie 2019/2020 Martyna Świrad zagrała we wszystkich 22 meczach zdobywając 197 punktów (107 atakiem, 74 blokiem i 16 zagrywką).

– Bardzo chcieliśmy zatrzymać „Pandę” na kolejny sezon, bo to zawodniczka, która wkłada całe serce w każdy trening i mecz. Była naszą podstawową środkową i najlepszą blokującą ligi, co pokazało, że warto na nią stawiać. Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejny sezon będziemy mogli razem pracować – przyznał trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved