Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Łukasik: Wykonałyśmy swoje zadanie perfekcyjnie

Martyna Łukasik: Wykonałyśmy swoje zadanie perfekcyjnie

Grupa Azoty Chemik Police po raz trzeci pokonała w finale Developres SkyRes Rzeszów i tym samym wywalczyła mistrzostwo Polski po raz dziewiąty w historii klubu. Trzy sety ostatniego spotkania w Policach były wyrównane, czwartego natomiast zdominowały już policzanki i ostatecznie wygrały 3:1. – Wygrałyśmy ten mecz i to jest dla nas najważniejsze – przyznała Martyna Łukasik.

Policzanki przegrały pierwsze finałowe starcie w Rzeszowie 2:3, jednak w dwóch kolejnych to one triumfowały w tie-breakach. Decydujące starcie wygrały już 3:1. – Chciałyśmy to mistrzostwo zdobyć u siebie, udało nam się to zrobić. Powiedziałyśmy sobie przed meczem, że to będzie spotkanie emocji i wydaje mi się, że tak właśnie było – podsumowała przyjmująca Martyna Łukasik.Podopieczne trenera Ferhata Akbasa były lepsze od rywalek w każdym elemencie, a szczególnie w bloku, którym zdobyły 12 punktów (Developres zanotował osiem). – Wykonałyśmy swoje zadanie perfekcyjnie, wygrałyśmy ten mecz i to jest dla nas najważniejsze – podkreśliła przyjmująca. Jak podsumuje rozgrywki w wykonaniu swojej drużyny? – Wydaje mi się, że to był dla nas bardzo ciężki sezon, zmagałyśmy się z dużą ilością kontuzji, czy to poważnych, czy mniej poważnych, ale mimo wszystko potrafiłyśmy z tego wyjść i skończyć ligę na pierwszym miejscu – dodała.

Łukasik nie będzie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem już niedługo wyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. – Już 29 kwietnia musimy z dziewczynami, z tą grupą, która grała trochę dłużej, stawić się w Szczyrku. Mam jednak parę dni na cieszenie się z mistrzostwa i myślę, że to wystarczy – nie ukrywała zadowolenia Martyna Łukasik.

W skrajnie odmiennych nastrojach były siatkarki z Rzeszowa, jednak mimo rozczarowania wynikiem starały się szukać pozytywów. – Jestem bardzo dumna z mojego zespołu. Mam łzy w oczach, bo sezon się skończył. Dziewczyny zasługują jednak na wielkie brawa, zostawiły na boisku dużo serducha. Dałyśmy z siebie wszystko. Musimy się cieszyć, bo grałyśmy w finale, walczyłyśmy. Sezon był ciężki i możemy być z siebie dumne, chociaż smutek pozostaje – powiedziała przyjmująca i kapitan Developresu Jelena Blagojević.

Rzeszowianki lepiej rozpoczęły rywalizację finałową i triumfowały w pierwszym spotkaniu, które rozgrywane było w ich hali. Po porażce w Policach, nie zdołały również powtórzyć tego wyniku w trzecim spotkaniu. – Chciałyśmy wrócić do Rzeszowa. Powtarzałyśmy sobie, że wrócimy, bo zasługujemy na to, żeby rozegrać jeszcze jedno spotkanie. Chemik w tym meczu w najważniejszym momencie zrobił jednak różnicę i wygrał. Jestem dumna z mojego zespołu. Musimy się cieszyć ze srebra – zakończyła Serbka.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę