Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Łukasik: Ten sezon był wymagający

Martyna Łukasik: Ten sezon był wymagający

fot. Łukasz Krzywański

– Ten sezon był wymagający, ale też dużo mnie nauczył nie tylko siatkarsko, ale i ogólnie o życiu. Cieszę się, że teraz możemy świętować zdobycie złotego medalu – powiedziała po meczu Martyna Łukasik, przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police.

– Ani przez moment nie chciałyśmy myśleć o tym, że mecz może się skończyć trzema wygranymi setami przez Developres. Pragnęłyśmy wrócić do naszej dobrej gry, w pierwszym secie, podobnie jak w pierwszej partii w Rzeszowie to nie był ten Chemik, którego kibice chcieliby oglądać. Od drugiego seta gra wyglądała już dużo lepiej i ostatecznie wynik okazał się korzystny dla nas – stwierdziła Martyna Łukasik.Jednym z kluczowych czynników, który pomógł policzankom sięgnąć po złote medale była atmosfera panująca w zespole. – Nabrałyśmy dużo pewności siebie, wiary w swoje umiejętności. To na pewno pomogło nam zbudować pozytywną atmosferę na boisku. Z każdym meczem coraz bardziej się zgrywałyśmy i coraz bardziej widać było, jak pozytywne relacje tworzą się w naszym zespole – tłumaczyła przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police. Istotnym momentem sezonu była zmiana szkoleniowca, Jacka Nawrockiego zastąpił Marek Mierzwiński. – Trener Marek Mierzwiński zrobił znakomitą robotę z nami – podkreśliła Łukasik.

Chemik Police sezon 2021/2022 zakończył ze złotym medalem mistrzostw Polski, ale przeżywał w jego trakcie trudne chwile. Nie awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski, przegrał mecz o SuperPuchar, a także nie wyszedł z grupy LM. – Ten sezon był wymagający, ale też dużo mnie nauczył nie tylko siatkarsko, ale i ogólnie o życiu. Cieszę się, że teraz możemy świętować zdobycie złotego medalu – podsumowała Martyna Łukasik.

Mistrzostwo Polski siatkarki Chemika zadedykowały Marlenie Kowalewskiej, która w trakcie pierwszego meczu o złoto zerwała więzadło krzyżowe. – Zdecydowanie to było dla niej. Nie wyobrażałyśmy sobie stracić Marlenę w takim momencie. Dla niej to nie jest łatwa sytuacja, ale my jesteśmy tutaj po to, aby ją wspierać. To silna osoba i wiem, że wróci do nas mocniejsza. Naiane musiała wejść w ważnym, trudnym momencie i spisała się świetnie. Wielkie gratulacje dla niej, pomogła zespołowi – zakończyła Łukasik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę