Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Łazowska: Na wybór Budowlanych złożyło się wiele elementów

Martyna Łazowska: Na wybór Budowlanych złożyło się wiele elementów

fot. smspzps.pl

Urodzona 10 kwietnia 2002 roku w Łodzi i grająca na pozycji rozgrywającej Martyna Łazowska w przyszłym sezonie wystąpi w barwach Grot Budowlanych Łódź. – To dla mnie wyróżnienie, jako młodej zawodniczki wkraczającej w klimat seniorskiej siatkówki – mówi o przejściu do łódzkiego klubu. – Inaczej gra się ze swoimi rówieśniczkami, a inaczej ze starszymi, bardziej doświadczonymi dziewczynami, to nowy rozdział w grze w siatkówkę z nowymi wyzwaniami i nie tylko związanymi z samą grą.

 Zacznę od standardowego pytanie, czyli: jak się zaczęła twoja przygoda z siatkówką?

Martyna Łazowska: Moja przygoda z siatkówką rozpoczęła się w mojej szkole, w rodzinnym mieście. Gdy rozpoczął się nabór do klas sportowych, zgłosiłam się i dostałam do takiej klasy. Zawsze byłam aktywna, dlatego postanowiłam spróbować swoich sił w tym sporcie.

Kiedy trafiłaś do SMS-u w Szczyrku? Jak wyglądał cały proces rekrutacji?

– Do SMS-u trafiłam w 2017 roku po wcześniejszym złożeniu podania do tej szkoły. Wtedy też miałam pierwsze doświadczenia w kadrze młodzieżowej. Atmosfera rywalizacji i świadomość, że to duża szansa na rozwój swoich umiejętności wciągała mnie. Gra na pozycji rozgrywającej, na której trenowałam wtedy niecały rok, była dużym wyzwaniem i starałam się temu podołać.

Czy od początku grałaś na pozycji rozgrywającej? Czy również na innych pozycjach? I dlaczego ostatecznie to właśnie rozegranie stało się twoją pozycją na boisku?

– Od początku mojej przygody z siatkówką nie grałam na pozycji rozgrywającej. W klubie cały czas trenowałam na ataku i na przyjęciu. Na rozegranie namówił mnie mój pierwszy trener Krzysztof Filipowicz ze względu na to, że jestem leworęczna. Przyznam szczerze, że nie byłam wtedy chętna na tę propozycję. Po powołaniu do kadry młodzieżowej i później po przyjęciu do szkoły w Szczyrku doceniłam trenowanie na tej pozycji. Zdecydowanie nie żałuję jej podjęcia, a trenowanie i nauka w SMS-ie pozwoliła mi na pogodzenie wszystkiego razem, co wcześniej nie było łatwe.

Kto jest twoim siatkarskim idolem? Czy jest ktoś na kim się wzorujesz? Ktoś kogo podziwiasz?

– Mówiąc szczerze to nie mam swojego siatkarskiego idola. Staram się nie czerpać przykładu tylko z jednej osoby.

Z czego zdajesz maturę i jakie plany poza siatkówką jeśli chodzi o edukację?

– Maturę zdaję z rozszerzonego angielskiego i geografii, a edukacja jest dla mnie bardzo ważna i chcę ją dalej kontynuować.

Twoje przejście z siatkówki juniorskiej do seniorskiej nastąpiło dosyć szybko i płynnie. Czy dostrzegasz jakieś różnice? Jeśli tak, to jakie?

– Pomiędzy siatkówką juniorską a seniorską jest ogromna różnica. Jest to kompletnie inna siatkówka. Inaczej gra się ze swoimi rówieśniczkami, a inaczej ze starszymi, bardziej doświadczonymi dziewczynami, to nowy rozdział w grze w siatkówkę z nowymi wyzwaniami i nie tylko związanymi z samą grą.

W seniorskiej kadrze grasz z numerem 27, w juniorskiej z 7 i podobnie w rozgrywkach pierwszoligowych, w barwach SMS-u. Czy to przypadkowe numery? Czy wiąże się z nimi jakaś historia?

– Siódemka towarzyszyła mi praktycznie od samego początku grania. Po pewnym czasie po prostu już przywiązałam się do tego numeru, a gdy nie mam możliwości zagrania z tym numerkiem na koszulce, staram się wybrać inną, powiązaną z tym numerem.

Jakie są teraz plany reprezentacji Polski? Do kiedy będziesz przebywała na zgrupowaniu w Szczyrku? Jakie plany sparingowe?

– W najbliższym czasie zagramy mecze sparingowe w Czechach.

Dlaczego zdecydowałaś się wybrać ofertę łódzkiego klubu?

– Zespół Grot Budowlanych Łódź pozostawał w moim zainteresowaniu od dawna, a na wybór tego zespołu złożyło się wiele elementów, zarówno związanych  z grą w siatkówkę, jak i tych rodzinnych. Cieszę się, że w następnym sezonie będę mogła zagrać w barwach Grot Budowlanych Łódź. Chciałabym zdobyte dotychczasowe umiejętności wykorzystać na jak najefektywniejszą grę w  drużynie, czerpiąc przy tym naukę i doświadczenie. To dla mnie wyróżnienie, jako młodej zawodniczki wkraczającej w klimat seniorskiej siatkówki. Mam nadzieję, że przyszły sezon przyniesie nam dużo pozytywnych emocji i wrażeń.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę