Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Martyna Grajber: Cały czas wierzę, że mamy coś do wygrania

Martyna Grajber: Cały czas wierzę, że mamy coś do wygrania

Na ćwierćfinale swoją przygodę z Pucharem CEV zakończyły siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. O awansie ich rywalek zdecydował złoty set. – Musimy się mentalnie otrząsnąć z tych dwóch porażek na wyjeździe. Wiem, że to są może zbyt wczesne deklaracje, ale mam nadzieję, że w maju nie będziemy o tym pamiętać i będziemy świętować medal i to otrze wszystkim trochę niesmak po tych dwóch trofeach, które już nam uciekły – powiedziała po spotkaniu Martyna Grajber.

ŁKS Commercecon Łódź w wyjazdowym meczu wygrał 3:2 z Maldostią Zagrzeb. Łodzianki nie awansowały jednak do kolejnej rundy, bowiem uległy rywalkom w złotym secie.

Nie chcę mówić co przeważyło, bo może to brzmieć jako usprawiedliwienie albo wytłumaczenie. Nie wiem, czy będę się doszukiwać aspektów, które przeważyły. Moim zdaniem myślę, że było wiele rzeczy, które o tym zdecydowały. Musimy to przerobić, bo nasza gra zupełnie nie układa się tak, jakbyśmy tego chciały i same się w tym wszystkim męczymy. Mam wrażenie, że potrzebujemy trochę cierpliwości i pracy na spokojnie. To jest jedyne wyjście, żeby wrócić do sali i ciężko pracować. Jeżeli trzeba będzie kolejnych treningów, to będziemy je na pewno robić i na pewno nie pozwolimy, żeby nasza gra tak pozostała, przede wszystkim w takim stylu. Musimy wiele rzeczy poukładać. Wiem, że jest dosyć późno na takie słowa, bo jesteśmy w połowie sezonu, natomiast ja cały czas wierzę, że mamy coś do wygrania w tym sezonie. Co prawda zostało ostatnie trofeum jakim jest medal, ale myślę, że ta grupa będzie mimo wszystko cały czas walczyła i każdy ma w głowie ten cel – powiedziała Martyna Grabjer.

Przed wyjazdem na mecz pucharu CEV łodzianki zagrały w Rzeszowie spotkanie Pucharu Polski, które przegrały 1:3. ŁKS-owi pozostaje rywalizacja w TAURON Lidze. Obecnie siatkarki z Łodzi zajmują 5. miejsce, ale do trzeciej Legionovii tracą tylko trzy punkty i mają jedno zaległe spotkanie. Już w sobotę ŁKS będzie miał szansę na przerwanie serii porażek, bowiem w ligowym meczu podejmą niżej notowany #VolleyWrocław. – Na pewno każde zwycięstwo teraz będzie dla nas ważne i budujące. Musimy się mentalnie otrząsnąć z tych dwóch porażek na wyjeździe. Wiem, że to są może zbyt wczesne deklaracje, ale mam nadzieję, że w maju nie będziemy o tym pamiętać i będziemy świętować medal i to otrze wszystkim trochę niesmak po tych dwóch trofeach, które już nam uciekły – stwierdziła przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź.

źródło: ŁKS Volley TV, opr. własne