Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Martyna Grajber: Był to mecz do jednej bramki

Martyna Grajber: Był to mecz do jednej bramki

fot. Michał Szymański

– Nie postawiłyśmy Turczynkom zupełnie oporu. Jedynie w końcówce trzeciego seta powalczyłyśmy trochę dłużej. Był to jednak mecz do jednej bramki – powiedziała po odpadnięciu z mistrzostw Europy Martyna Grajber, przyjmująca reprezentacji Polski.

Siatkarki reprezentacji Polski nie sprawiły niespodzianki w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Przegrały w nim z faworyzowanymi Turczynkami 0:3. – Turczynki nie były do ugryzienia z taką naszą grą. Nie postawiłyśmy im zupełnie oporu. Jedynie w końcówce trzeciego seta powalczyłyśmy trochę dłużej. Był to jednak mecz do jednej bramki – oceniła Martyna Grajber, przyjmująca reprezentacji Polski.Podopieczne Jacka Nawrockiego poniosły kolejną porażkę z drużyną prowadzoną przez Giovanniego Guidettiego. Turczynki zamknęły Polkom drogę do medalu w poprzednich mistrzostwach Europy, wyeliminowały je z walki o przepustki olimpijskie oraz pokonały je w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W Płowdiw po raz kolejny biało-czerwonym zabrakło argumentów siatkarskich, aby bardziej postawić się ekipie znad Bosforu. – Wynikało to z przewagi jakościowej. Turczynki grały lepszą siatkówkę. Nam trudno było utrzymać przyjęcie, a bez niego trudno było nam walczyć z rywalkami ciągle na wysokiej piłce. Jest nam bardzo przykro, ale widać, że jeszcze trochę pracy przed nami – dodała bardziej defensywna przyjmująca polskiej kadry.

Biało-czerwone miały nadzieję na sprawienie niespodzianki, ale to rywalki wypunktowały je w kluczowych momentach. – Każda z nas głęboko wierzyła, że uda nam się awansować do czwórki. Mentalnie nie miałyśmy problemu, bo każda z nas wiedziała, po co tu przyjechała. Chciałyśmy walczyć, ale niestety na takich turniejach trzeba twardo grać do końca, a my Turczynkom tych twardych warunków nie postawiłyśmy – zakończyła Martyna Grajber.

źródło: opr. własne, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę