Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Czyrniańska: To jest po prostu niesamowite

Martyna Czyrniańska: To jest po prostu niesamowite

fot. Michał Szymański

– Tego nie da się opisać. To jest coś wspaniałego i cieszę się, że zwieńczyłyśmy ten sezon medalem. Naprawdę nie wiem, co mam powiedzieć, to jest po prostu niesamowite – powiedziała po ostatnim meczu finału TAURON Ligi i ceremonii dekoracji świeżo upieczona mistrzyni Polski, najmłodsza w drużynie, Martyna Czyrniańska. 

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police miały w tym sezonie kilka trudnych momentów, ale ostatecznie mogą świętować mistrzostwo. – Nie był to łatwy sezon, ale najważniejsze jest teraz to, że na naszych szyjach wiszą złote medale i nasza kapitan wzniosła Puchar i należy on już do nas. Nie liczy się nic więcej. Każdy zespół miał w tym sezonie ciężkie momenty – podkreśliła Martyna Czyrniańska.  Policzanki przegrywały już 0:2, ale odwróciły losy niedzielnego meczu i tym samym mogły już zakończyć finałową rywalizację. – Jak to się mówi, kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Cieszę się, że się nie poddałyśmy. Byłyśmy też bardzo zmotywowane, bo żadna z nas nie chciała już wracać do Rzeszowa. Na szczęście to się udało – powiedziała najmłodsza siatkarka Chemika, tegoroczna maturzystka. Martyna Czyrniańska już w swoim pierwszym sezonie w TAURON Lidze zdobyła złoty medal. – Tego nie da się opisać. To jest coś wspaniałego i cieszę się, że zwieńczyłyśmy ten sezon medalem.  Naprawdę nie wiem, co mam powiedzieć, to jest po prostu niesamowite – powiedziała.Kluczem do sukcesu policzanek była niewątpliwie zespołowość. – Każda z nas dała coś od siebie i to jest najważniejsze. Byłyśmy prawdziwą drużyną i dlatego też udało nam się zwyciężyć. Kiedy stała się ta przykra sytuacja, powiedziałyśmy sobie z dziewczynami, że musimy to wygrać dla Marleny – powiedziała przyjmująca. Pochwaliła także Naiane, drugą rozgrywającą Chemika. – Poradziła sobie bardzo dobrze. My z naszej strony bardzo ją wspierałyśmy, wiedziałyśmy, że jest jej trudno, bo wejście w takiej sytuacji nie jest łatwe. Byłyśmy drużyną i to jest najistotniejsze.

Przed nią teraz matura i okres reprezentacyjny. Martyna Czyrniańska jest w składzie zarówno pierwszej reprezentacji, jak i kadry U-21. – Rozmawiałam z trenerami i będę po prostu tam, gdzie mnie będą bardziej potrzebować – zakończyła.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę