Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Czyrniańska: Dobrą grą, zaangażowaniem i zespołowością możemy zrobić wszystko

Martyna Czyrniańska: Dobrą grą, zaangażowaniem i zespołowością możemy zrobić wszystko

fot. Michał Szymański

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police nie były zadowolone ze swojej postawy w wygranym meczu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. Przed nimi jednak wyjazdowe starcie z liderkami z ŁKS-u Łódź i domowe z Developresem. – Moim zdaniem naszą dobrą grą i zaangażowaniem, zespołowością jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Pokazałyśmy to w zeszłym sezonie – powiedziała Martyna Czyrniańska.

Martyna Czyrniańska we wtorek, mimo wygranej nie miała zadowolonej miny. – Najważniejsze jest to, że wygrałyśmy 3:2, na pewno nie ma w nas uczucia szczęścia, raczej poczucie ulgi. Nie wychodzimy zadowolone z hali – powiedziała młoda przyjmująca. Chwaliła jednocześnie postawę przeciwnika.  – Swoje trzeba także oddać dziewczynom z Bydgoszczy, grały naprawdę dobrze. Myślę, że to poukładany zespół, grają bardzo szybką siatkówkę. Nie oddawały nam łatwo punktów. Walczyły o każdą piłkę – podkreśliła.Chemik miał szansę na wygraną w trzecim secie, odrobił sporą stratę, ale przegrał w końcówce. – Odrobiłyśmy kilka punktów i tym samym trochę nakręciłyśmy się na kolejnego seta. Niestety nie udało nam się wygrać tej końcówki, ale pozbierałyśmy się w czwartej odsłonie i doprowadziliśmy do tie-breaka i go wygrałyśmy – przyznała Czyrniańska. Po mistrzyniach Polski widać było zmęczenie intensywnością ostatnich treningów.  – Na pewno tak trzeba było zrobić. Nie grałyśmy też meczu przez jedenaście dni. Liczyłyśmy, że na spotkanie z Pałacem wyjdziemy z inną energią. To zmęczenie na pewno będzie się pojawiać, wcześniej grałyśmy mecze co trzy dni i dawałyśmy radę, także uważam, że zmęczenie to nie jest wytłumaczenie naszej postawy w tym spotkaniu – tłumaczy zawodniczka Grupy Azoty Chemika Police.

Jak podkreśliła Martyna Czyrniańska, szczyt formy ma przyjść na najważniejsze mecze. – Najważniejsze mecze przed nami i mam nadzieję, że w sobotę w Łodzi wyjdziemy na boisko z zupełnie inną energią, zapomnimy o meczu z Pałacem i pokażemy swoją siłę – mówi.

Martyna Czyrniańska we wtorek odebrała nagrodę MVP, ostatnio zmagała się z problemami zdrowotnymi.  – Cieszę się, że ze zdrowiem wszystko się zaczyna dobrze układać. Pokazałam we wtorek trochę młodzieńczej energii i starałam się dać z siebie wszystko i doprowadzić do tego, abyśmy wygrały razem z dziewczynami to spotkanie. Pojawiało się jednak za dużo błędów, które nie powinny mieć miejsca w tym momencie sezonu. Jesteśmy tylko ludźmi i mam nadzieję, że to poprawimy – stwierdziła.

Kolejnym rywalem Chemika będzie lider, ŁKS Commercecon Łódź. Jaka jest zdaniem Martyny Czyrniańskiej recepta na zatrzymanie niepokonanych dotąd „Wiewiór”?  – Na pewno ta recepta jest, dziewczyny z ŁKS-u też nie są maszynami, może im się przytrafić gorszy dzień. Moim zdaniem naszą dobrą grą i zaangażowaniem, zespołowością jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Pokazałyśmy to w zeszłym sezonie – zakończyła Czyrniańska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę