Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marta Ziółkowska: Zabrakło walki, oddałyśmy Czeszkom ten mecz

Marta Ziółkowska: Zabrakło walki, oddałyśmy Czeszkom ten mecz

fot. Polska Siatkówka

– Na początku prowadziłyśmy, wszystko układało się po naszej myśli. Z biegiem czasu jednak straciłyśmy kontrolę i oddałyśmy Czeszkom ten mecz – mówiła po przegranym sparingu środkowa reprezentacji Polski Marta Ziółkowska. – Przyjechałyśmy tutaj walczyć, a tej walki zabrakło. Całe szczęście jest jeszcze jeden sparing i mam nadzieję, że to będzie dużo lepiej wyglądało, bo to jest nam potrzebne – dodała.

Siatkarki reprezentacji Polski w niepełnym składzie pojechały do Czech pod wodzą trenera Waldemara Kawki. Pierwsze spotkanie z reprezentantkami Czech nie poszło po ich myśli – Polki przegrały w sparingu 0:4. – Na pewno mecz nie przebiegał po naszej myśli, bo wydaje mi się, że przyjechałyśmy tutaj walczyć, a tej walki zabrakło. Całe szczęście jest jeszcze jeden sparing i mam nadzieję, że to będzie dużo lepiej wyglądało, bo to jest nam potrzebne – mówiła po meczu środkowa Marta Ziółkowska.– Na początku to nie wyglądało źle. Teraz naszym zadaniem jest dowiedzieć się, co spowodowało to, że nagle siadłyśmy. Na początku prowadziłyśmy, wszystko układało się po naszej myśli. Z biegiem czasu jednak straciłyśmy kontrolę i oddałyśmy Czeszkom ten mecz – dodała siatkarka reprezentacji Polski. Drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami już w piątek o g. 14:00.

– Podkreślałem wagę tego meczu w szatni i być może to spowodowało nasz raczej słaby start. Po przerwie graliśmy dużo swobodniej, pod wieloma względami zagraliśmy dobry mecz. Jestem zadowolony z wyniku jak i z postawy wszystkich zawodniczek, które wystąpiły. Przed nami kolejne spotkanie, przeanalizujemy ten mecz i przygotowujemy się do ostatniego sprawdzianu przed kwalifikacjami – mówił po spotkaniu trener reprezentacji Czechy Giannis Athanasopoulos.

– Zaczęłyśmy ten mecz bardzo powoli, ale wróciłyśmy do gry w pierwszym secie, pomogłyśmy sobie zagrywką. I chociaż w naszej grze było jeszcze trochę niedokładności, to jestem z niej bardzo zadowolona – przyznała Veronika Trnkova, środkowa czeskiej drużyny. – Od początku było widać nerwowość, to nasz pierwszy mecz. Ale utrzymałyśmy koncentrację i udało nam się wygrać wszystkie cztery sety – dodała libero Adela Chevalierova.

źródło: cvf.cz, opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę