Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Wellna: #VolleyWrocław to bardzo stabilny klub

Marta Wellna: #VolleyWrocław to bardzo stabilny klub

fot. Michał Szymański

Jak już informowaliśmy, z uwagi na poważną kontuzję Pauli Słoneckiej #VolleyWrocław zdecydował się zakontraktować nową przyjmującą, którą jest Marta Wellna. – Mam nadzieję, że w ciężkim momencie po nieszczęśliwej kontuzji Pauli będę mogła pomóc zespołowi – powiedziała nowa przyjmująca #VolleyWrocław.

Marta Wellna rozpoczęła już treningi z nową drużyną, a na parkiecie w biało-zielonych barwach będzie ją można zobaczyć już podczas środkowego starcia z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. W #VolleyWrocław zagra z numerem 1.Znaleźliśmy się w trudnym położeniu po kontuzji Pauli Słoneckiej. Nie czekaliśmy jednak długo z decyzją i zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Marty Wellny, która zakończyła współpracę z Eneą PTPS Piła. Cieszę się, że Marta dołącza do naszego zespołu, a przy okazji pozdrawiam Kasię Konieczną – siostrę Marty, która przez wiele sezonów reprezentowała nasz klub – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Siatkarka pochodzi ze Złotowa i to w tamtejszej lokalnej drużynie Sparcie Złotów stawiała swoje pierwsze kroki z siatkówką. Następnie dołączyła do młodzieżowych zespołów PTPS-u Piła. Do tej pory reprezentowała barwy PSPS-u Chemik Police, Sokoła Chorzów, Zawiszy Sulechów oraz Wisły Warszawa. Z dwoma ostatnimi drużynami wywalczyła mistrzostwo I ligi.

Przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową rozpoczęła w 2018 roku dołączając do BKS-u Bielsko-Biała, w którym spędziła dwa sezony. Od początku tych rozgrywek reprezentowała barwy Enei PTPS Piła. Do tej pory doświadczona przyjmująca rozegrała w lidze 47 meczów, podczas których zdobyła 174 punkty (najwięcej, osiemnaście zapisała na swoim koncie w spotkaniu BKS STAL Bielsko-Biała – Wisła Warszawa). Do tej pory popisała się 7 asami oraz 19 punktowymi blokami. W tym sezonie była podstawową przyjmującą ekipy z Piły – zdobywając 74 punkty – dwa zagrywką, osiem blokiem, a pozostałą liczbę – atakiem.

#VolleyWrocław to bardzo stabilny i rozsądnie prowadzony klub. Ciekawie skomponowana perspektywiczna drużyna i profesjonalny sztab szkoleniowy. W dodatku w przepięknym mieście. Bardzo się cieszę, że trafiłam do tej drużyny. Mam nadzieję, że w ciężkim momencie po nieszczęśliwej kontuzji Pauli będę mogła pomóc zespołowi – powiedziała Marta Wellna, nowa przyjmująca #VolleyWrocław.

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved