Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marlena Kowalewska: Jestem szczęśliwa, że się podniosłyśmy

Marlena Kowalewska: Jestem szczęśliwa, że się podniosłyśmy

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police obroniły tytuł mistrzowski po zaciętym finale z Developresem SkyRes Rzeszów. Podopieczne Ferhata Akbasa tytuł zapewniły sobie po wtorkowym zwycięstwie 3:1. 

W ubiegłym roku pandemia koronawirusa przeszkodziła w rozegraniu fazy play-off i Chemik mistrzostwo zapewnił sobie wygrywając fazę zasadniczą. W tym sezonie policzanki o złoto musiały mocno zawalczyć.  – Ciężko w ogóle to porównać. Wygrałyśmy w tym roku medal na boisku po ciężkiej walce z Developresem Rzeszów. W zeszłym roku z kolei wszystko się skończyło szybko, niespodziewanie i wszyscy byli w szoku. Tegoroczne mistrzostwo smakuje na pewno lepiej – powiedziała rozgrywająca Chemika Marlena Kowalewska,Sezon mimo zdobycia podwójnej korony w Polsce i wyjściu z grupy w Lidze Mistrzyń nie był łatwy dla Grupy Azoty Chemik Police. Dwa razy zespół był na kwarantannie, do tego doszły też trzy poważne kontuzje.  – Dlatego tym bardziej jestem szczęśliwa, że się podniosłyśmy. Naprawdę nie było ciekawie, było wiele ciężkich chwil i fizycznie i psychicznie.  Cały czas coś złego się działo – powiedziała Kowalewska.  Przyznała także, że pomogły transfery czy to Olgi Strantzali, czy Soni Kubackiej i Sinead Kisal Jack. – One były bardzo potrzebne. Super, że do nas dołączyły. Pomogły nam niesamowicie we wszystkim. Miały duży udział  w tym, jak to wszystko się skończyło – stwierdziła.

We wtorek ważna na pewno była końcówka trzeciego seta, w tym kapitalna obrona Natalii Mędrzyk. To był kluczowy moment tego spotkania? – Myślę, że tak. Do tego jeszcze była dobra zagrywka – dodała Marlena Kowalewska, którą czeka teraz dłuższy odpoczynek, bowiem siatkarka zdecydowała się nie występować w tym sezonie w reprezentacji. – To była moja decyzja – zakończyła Kowalewska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę