Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Marko Ivović: Zmierzamy w dobrym kierunku

Marko Ivović: Zmierzamy w dobrym kierunku

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Serbii ma za sobą jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami świata. W Memoriale Wagnera podopieczni Igora Kolakovicia wygrali tylko jedno spotkanie i zajęli ostatnie miejsce, ale mieli okazję sprawdzić różne ustawienia. Sporo boiskowego czasu miał Marko Ivović. – Tak naprawdę każdy z nas musi być w każdym momencie gotowy, żeby wejść na parkiet. Memoriał Wagnera to była świetna okazja do tego, żeby każdy z nas mógł poczuć boisko – powiedział przyjmujący serbskiej kadry w rozmowie ze Strefą Siatkówki. 

Trener Kolaković w Memoriale Wagnera trochę rotował składem, ale jednocześnie dał akurat tobie sporo boiskowego czasu, którego nie miałeś w Lidze Narodów. Marko Ivović: – Tak, nie grałem w Lidze Narodów, ostatni mecz rozegrałem w kwietniu. Do tego dochodzą kontuzje i tak naprawdę każdy z nas musi być w każdym momencie gotowy, żeby wejść na parkiet. Memoriał Wagnera to była świetna okazja do tego, żeby każdy z nas mógł poczuć boisko. Mieliśmy też okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle mocnych drużyn. 

Wasza reprezentacja gra trochę nierówno, to jest chyba aktualnie jedna z waszych największych bolączek? 

– Mamy jeszcze kilka dni, żeby nad tym popracować, ale tak, nie możemy złapać odpowiedniego, stałego poziomu, gramy zimno-ciepło. Na razie nie wygląda to najlepiej, ale moim zdaniem zmierzamy w dobrym kierunku. Przed nami jeszcze tydzień pracy i na mistrzostwa świata powinniśmy być gotowi. 

Co jest waszym największym problemem na ten moment, na tydzień przed startem mistrzostw świata? 

– Myślę, że zagrywka nie do końca u nas funkcjonuje. Część przygotowań mieliśmy w górach, w Kopaonik, gdzie ciśnienie jest trochę inne. Potem wróciliśmy do Belgradu i staraliśmy się odnaleźć tę zagrywkę. W meczu z Argentyną w memoriale nie odnotowaliśmy ani jednego asa serwisowego, do tego sami nie przyjmowaliśmy dobrze i trudno tak się gra. Z każdym dniem ten element wygląda jednak coraz lepiej i mam nadzieję, że na start mistrzostw świata będziemy już gotowi. 

W ostatnich latach Serbia odnosiła sukcesy głównie na arenie europejskiej. W światowych turniejach tak dobrze już nie było. Grupę w mistrzostwach świata macie jednak dość łatwą, to pomoże wam nabrać odpowiedniego rozpędu? 

– Z jednej strony tak, z drugiej to może być jednak niebezpieczne. Wydaje się, że naszym najgroźniejszym rywalem będzie Ukraina, która będzie chciała coś udowodnić, a do tego to mocny zespół, z pewnością mocno zmotywowany. Udało nam się z nimi wygrać w ostatnich mistrzostwach Europy, ale teraz musimy uważać i być w pełni gotowi. Nie tylko w starciu z nimi, ale z każdą drużyną. Podobnie było w trakcie memoriału, który jest jednak turniejem towarzyskim. Musimy patrzeć głównie na to, co dzieje się po naszej stronie siatki, w pełni skoncentrowani na swojej grze. Jeśli tak będzie, to wszystko powinno potoczyć się po naszej myśli. Powtórzę jeszcze raz, musimy być gotowi na mistrzostwa świata także mentalnie. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę