Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marko Ivović: To Polacy będą faworytami

Marko Ivović: To Polacy będą faworytami

fot. Bartek Dubiel

Reprezentacja Serbii wygrała swoje dwa pierwsze spotkania w mistrzostwach Europy. Najpierw podopieczni Slobodana Kovaca pokonali Belgów, a w piątek bez straty seta wygrali z Ukrainą. W sobotę mistrzowie Europy zmierzą się z biało-czerwonymi. – Polacy mają naprawdę szeroki zespół z ogromnym potencjałem. My musimy patrzeć przede wszystkim na swoją stronę, musimy wykorzystywać każdą szansę do punktowania. Inaczej trudno będzie wygrać – mówił przyjmujący serbskiej kadry Marko Ivović. 

Serbowie w dwóch pierwszych meczach zgarnęli komplet punktów. Po wygranej 3:1 z Belgami, w drugim dniu rywalizacji w grupie A pokonali Ukrainę bez straty seta, choć rywale w każdej z partii postawili trudne warunki. – W ostatnich sezonach Ukraińcy grają bardzo dobrze, z resztą poprzedni mecz z nimi przegraliśmy. Cieszę się, że teraz udało nam się wygrać – ocenił Marko Ivović. Jego reprezentacja w sobotę zagra z mistrzami świata i prawdopodobnie będzie to spotkanie na wagę pierwszego miejsca w grupie A. – To będzie inny mecz. Polacy mają naprawdę szeroki zespół z ogromnym potencjałem. My musimy patrzeć przede wszystkim na swoją stronę, musimy wykorzystywać każdą szansę do punktowania. Inaczej trudno będzie wygrać – mówił serbski przyjmujący. Jego zespół to obrońcy złotego medalu mistrzostw Europy z 2019 roku, a w tym sezonie to właśnie ten turniej jest dla nich docelowy i ekipa trenera Kovaca miała sporo czasu, żeby się do niego przygotować. – Myślę, że to nie ma znaczenia. Równie dobrze możemy powiedzieć, że Polacy przegrali w igrzyskach olimpijskich i teraz chcą się za to zrehabilitować. To jest sport, to są przede wszystkim emocje. Wiele zależy od tego, jaka jest atmosfera w zespole. To może naprawdę wiele zdziałać, kiedy czasem brakuje jakości, to właśnie atmosfera może pomóc. To Polacy będą faworytami, my będziemy chcieli zrobić, to co do nas należy – zapowiedział Marko Ivović. 

Serbowie cały czas są wymieniani w gronie faworytów do złotego medalu mistrzostw Europy. – My chcemy po prostu wygrać każdy kolejny mecz. Co z tego będzie? To się dopiero okaże. Najpierw trzeba wygrać akcję, potem seta, potem mecz, a co z tego potem wyniknie? – podsumował Serb. Początek pojedynku zaplanowano na 20:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę