Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mark Lebedew: Jastrzębski Węgiel jest dla mnie jak dom

Mark Lebedew: Jastrzębski Węgiel jest dla mnie jak dom

fot. Klaudia Piwowarczyk

W czwartek o godzinie 20:00 Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z wicemistrzem Niemiec – VfB Friedrichshafen. Na ławce trenerskiej niemieckiego zespołu zasiada dobrze znany jastrzębskim kibicom Australijczyk Mark Lebedew.

Operacja „VfB Friedrichshafen” rozpoczyna się tak naprawdę we wtorek. Po popołudniowym treningu w jastrzębskiej hali widowiskowo-sportowej ekipa Jastrzębskiego Węgla wyjedzie do Krakowa na nocleg, natomiast w środę rano wyleci z lotniska w Balicach do Monachium. Stamtąd autokarem uda się do Neu-Ulm, gdzie obecnie rozgrywa swoje mecze drużyna dowodzona przez trenera Marka Lebedewa.Stara ZF Arena we Friedrichshafen została zamknięta przez władze miasta z powodów budowlanych. W minionym sezonie drużyna grała bez kibiców w hali Messe, ale na obecne rozgrywki potrzebowała porządnej areny dostosowanej do przyjęcia fanów, tak w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów. Najbliższym obiektem, który spełniał te wymogi była Ratiopharm Arena w Neu-Ulm.

Przypomnijmy, że trener VfB Mark Lebedew przez blisko trzy sezony samodzielnie prowadził Jastrzębski Węgiel w roli szkoleniowca, m.in. doprowadzając klub do brązowego medalu mistrzostw Polski w 2017 roku, a pod koniec pierwszej dekady tego wieku był w klubie asystentem Roberto Santilliego.

– Mam wspaniałe wspomnienia z Jastrzębskiego Węgla. Dwukrotnie, w różnych okresach, pracowałem w klubie i dla mnie Jastrzębski Węgiel jest jak dom. Sezon zakończony medalem był cudowny. Wspominając ten czas, mogę się tylko uśmiechnąć – mówi australijski szkoleniowiec VfB.

Na co stać czwartkowych rywali polskiego klubu? – Dobre pytanie! – mówi Lebedew. Z powodu wykrycia trzech przypadków zakażeń koronawirusem (dwóch zawodników i jeden członek sztabu) cały zespół został skierowany na kwarantannę. Tak stanowią wytyczne dotyczące koronawirusa w Niemczech. Wicemistrz Niemiec wrócił do treningów dopiero dzisiaj.

– Ciężko powiedzieć, jaki poziom gry zaprezentujemy. Nawet pomijając już kwarantannę, to ostatnie spotkanie rozegraliśmy 19 grudnia zeszłego roku. Jednocześnie wiem, że moi zawodnicy będą zmotywowani po tygodniu spędzonym w domu, a także ze względu na perspektywę gry w Lidze Mistrzów i ze względu na rywala. Jestem przekonany, że będziemy walczyć – zapowiada trener VfB Friedrichshafen.

Po zwycięstwach bez straty seta z mistrzem Bułgarii Hebarem Pazardżik oraz mistrzem Belgii Knack Roeselare Jastrzębski Węgiel jest liderem grupy A. – Jedziemy z nastawieniem takim, by wygrać to spotkanie i zdobyć trzy punkty. Nie wiemy, czego możemy się spodziewać w Niemczech, bo drużyna z Friedrichshafen zmagała się z covidem. Trudno powiedzieć, w jakim zestawieniu wystąpią nasi rywale. Ale jesteśmy na tyle mocnym zespołem i mamy na tyle dobrą atmosferę w drużynie, że liczymy na komplet punktów dopisany do tabeli i zwycięstwo. Nic innego nie wchodzi w grę. Celem jest wyjście z grupy w Lidze Mistrzów i będziemy robić wszystko, by tak się stało. A jak będzie wyglądać reszta, czyli wszelkie kwestie związane z obostrzeniami, to okaże się już na miejscu – powiedział Rafał Szymura, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę