Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Marie Schölzel: Podstawa została położona

Marie Schölzel: Podstawa została położona

Reprezentacja Niemiec wygrała z Kazachstanem 3:0 i tym samym odnotowała drugie zwycięstwo w grupie C mistrzostw świata. Nasze zachodnie sąsiadki w tabeli ustępują jedynie Stanom Zjednoczonym, których reprezentacja ma lepszy bilans setów. –  Podstawa została położona i teraz możemy na niej budować – powiedziała po spotkaniu z Kazachstanem Marie Schölzel, środkowa niemieckiej kadry.

Najlepiej w meczu przeciwko Kazaszkom punktowały Kimberly Drewniok (13 pkt.) i kapitan Jennifer Janiska (17 pkt.). Zwycięstwo Niemek w żadnym momencie nie było zagrożone, nawet jeśli w międzyczasie wkradły się drobne błędy w drugim i trzecim secie.

Tym ważniejsze jest, aby dzięki bezpieczeństwu, jakie zyskujesz w takiej grze, nie tracić skupienia i taktyki. Podstawa została położona i teraz możemy na niej budować – oceniła Marie Schölzel, środkowa reprezentacji Niemiec.

W trzecim secie na boisku pojawiły się Elisa Lohmann i Corina Glaab, dla których był to debiut na mistrzostwach świata. – Cała czternastka wykazała się zaangażowaniem, a duża pierwsza presja nieco osłabła po dwóch zwycięstwach. Udało nam się i teraz czeka na nas trzech trudnych przeciwników – podkreśliła kapitan Jennifer Janiska.

W czwartek rywalkami Niemek będą Serbki. – Oczywiście naszym celem jest zwycięstwo w kolejnych trzech meczach, być może urwiemy punkt przeciwko USA lub Serbii. Jesteśmy gotowe – powiedziała Marie Schölzel. – Będzie dobrze – dodała Jennifer Janiska.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de