Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maria Stenzel: Grając w Chemiku poradziłam sobie z presją

Maria Stenzel: Grając w Chemiku poradziłam sobie z presją

fot. Łukasz Krzywański

– Przychodząc do Chemika Police doskonale zdawałam sobie sprawę w jakim klubie przyjdzie mi grać.  Wiem doskonale, że ekipa z Polic ma za zadanie wygrywać mecze. W tym sezonie nasza gra wyglądała różnie, na pewno nie jestem zadowolona z meczu w Rzeszowie – powiedziała Maria Stenzel, libero polickiej drużyny.

Dołączając do Chemika presja idzie w górę ze względu na przyzwyczajenie, że Chemik ma wygrywać. Czy ty to osobiście odczułaś?Maria Stenzel: – Zgadza się, grając w Chemiku ma się tę świadomość, że towarzyszy nam presja. Z jednej strony jest to dobre, natomiast z drugiej strony ma się to z tyłu głowy. U mnie wyglądało to w ten sposób, że przyjechałam do Chemika bezpośrednio po sezonie reprezentacyjnym i nie miałam zbyt wiele czasu na myślenie. Dopiero w trakcie gry zdałam sobie sprawę, że trafiłam na głęboką wodę. Poradziłam sobie z tą kwestią.

Jak ocenisz waszą grę w fazie zasadniczej sezonu 2022/2023?

– Była to bardzo szalona runda ponieważ grałyśmy co trzy dni. Ponadto doszło do zmiany trenera, poza tym nasza gra nie była dobra, nie grałyśmy tak jak chciałyśmy. Nie byłyśmy usatysfakcjonowane z naszej postawy. Naszym celem jest zdobycie Pucharu Polski, potem czekają nas play-off. Przez długi okres czasu czułam się dobrze, fajnie mi się grało. W momencie gdy grałyśmy dużo meczów, moja forma nie wyglądała tak jak tego oczekiwałabym. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że nie da się być w dobrej formie przez cały sezon. W karierze każdego sportowca są momenty lepsze i gorsze.

Co dla ciebie jest największym rozczarowaniem i co ciebie najbardziej zaskoczyło?

– Dla mnie największym rozczarowaniem jest nasza porażka w Rzeszowie, która mnie bardzo zabolała. Bardzo dobrze zaprezentowałyśmy się w Lidze Mistrzyń, to jest dla mnie pozytywne. Wygrałyśmy mecze, które powinnyśmy, a z drużynami tureckimi walczyłyśmy.

Czy w tym sezonie trzy pierwsze drużyny w TAURON Lidze są poza zasięgiem pozostałych?

– Tak jest. Pozostałe zespoły jak np. MKS Kalisz, Volley Wrocław, czy BKS Bielsko-Biała prezentują się dobrze, w drużynach tych panuje dobra atmosfera. Drużyny, które zajmują czołowe miejsca zostały tak zbudowane aby walczyć o medale i mają na to ambicje. Uważam, że liga w obecnym sezonie jest mocniejsza.

Z jakim nastawieniem pojedziecie do Nysy na finałowy turniej Pucharu Polski?

– Stać nas na zdobycie tego trofeum. Gra w finałowym turnieju jest dodatkową motywacją  dla całej drużyny, zrobimy wszystko aby to trofeum trafiło w nasze ręce.

źródło: Chemik Police - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę