Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: Emocje już buzują

Maria Stenzel: Emocje już buzują

fot. Michał Szymański

– Chorwatki już nie raz pokazały, że są walecznym zespołem. Wydaje mi się, że będzie to dosyć wyrównane spotkanie. Wygra je lepszy zespół – powiedziała przed pierwszym meczem fazy grupowej mistrzostw świata libero reprezentacji Polski Maria Stenzel.

W piątek reprezentacja Polski siatkarek zacznie zmagania w mistrzostwach świata. O ile w czempionacie Starego Kontynentu czy Lidze Narodów gra regularnie, o tyle na mundial wraca po dłuższej przerwie. – Jest to dla nas fajne przeżycie, tym bardziej, że dla większości z nas będzie to pierwsza tego typu impreza. Emocje już buzują. Miło zostałyśmy przywitane w Holandii – powiedziała libero reprezentacji Polski Maria Stenzel.Większość zmagań w fazie grupowej biało-czerwone będą rozgrywały w Polsce, ale na pierwszy mecz poleciały do holenderskiego Arnhem. Tam na stadionie piłkarskim zmierzą się z Chorwatkami. – Stadion jest na tyle podzielony i zagospodarowany, że wcale nie było aż tak bardzo widać i czuć, że jest to tak duża przestrzeń. Bardzo przyjemnie trenowało się nam na tym stadionie, choć było trochę zimno. Myślę jednak, że w piątek wieczorem będzie już gorąco – zaznaczyła defensywna zawodniczka kadry.

Przez ostatnie tygodnie podopieczne Stefano Lavariniego szlifowały formę przed mundialem. Cieszą się, że w końcu zaczną rywalizację na boisku. – Czuć już atmosferę mistrzostw. Na pewno nie możemy się już doczekać tego turnieju. Czekamy na pierwszy mecz – stwierdziła libero reprezentacji Polski, która o pierwsze mundialowi punkty zagra z Chorwatkami. Je prowadzi były szkoleniowiec Chemika Police, który na pewno dobrze zna polskie siatkarki. – To będzie dla nas ciężki mecz. Chorwatki już nie raz pokazały, że są walecznym zespołem. Wydaje mi się, że będzie to dosyć wyrównane spotkanie. Wygra je lepszy zespół – zakończyła Maria Stenzel.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę