Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: Cieszę się z zaufania trenera

Maria Stenzel: Cieszę się z zaufania trenera

fot. Michał Szymański

Polki dość nerwowo rozpoczęły pojedynek ze Szwajcarią, bowiem przegrywały 0:2. Ostatecznie wygrały po tie-breaku. – Na pewno czułyśmy nerwowość na boisku, bo Szwajcarki dobrze zaczęły mecz. Nie spodziewałyśmy się może, że pokażą się z aż tak dobrej strony. Jednak nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy, dlatego tym bardziej cieszymy się z wygranej – skomentowała Maria Stenzel.

Z pewnością nie tak początek starcia ze Szwajcarkami wyobrażały sobie biało-czerwone. To przyjezdne były górą i prowadziły 2:0. Ostatecznie podopieczne Jacka Nawrockiego zdołały przejąć inicjatywę, triumfując po tie-breaku. Czy Polki spodziewały się tak dobrej dyspozycji rywalek? – Na pewno czułyśmy nerwowość na boisku, bo Szwajcarki dobrze zaczęły mecz. Nie spodziewałyśmy się może, że pokażą się z aż tak dobrej strony. Jednak nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Trudno jest się podnieść, gdy się przegrywa, dlatego tym bardziej cieszymy się, że wygrałyśmy. Pokazałyśmy, że możemy być górą nawet w początkowo niekorzystnej sytuacji – skomentowała libero polskiej kadry.Maria Stenzel mimo młodego wieku jest jedną z liderek reprezentacji. Podczas starcia ze Szwajcarią wspierała młodsze koleżanki i dbała o atmosferę na boisku. – Czułam, że trener oczekuje ode mnie, żebym była jedną z liderek. Cieszę się, że mi ufa i że tak się o mnie wypowiadał. Lubię rolę liderki, tak się zachowuję naturalnie. Dla mnie to nie jest nic sztucznego czy na siłę, taka po prostu jestem – dodała 21-latka.

Przez epidemię koronawirusa sezon reprezentacyjny jest wyjątkowo krótki. Niektóre zespoły w ogóle nie trenowały, dlatego sukcesem jest rozegranie sparingów z Czechami i Szwajcarią. Co Polki wyniosą z tych gier kontrolnych? – Myślę, że dla całej reprezentacji ten okres miał bardzo dużą wartość dodaną. Na pewno wypracowałyśmy kilka dobrych elementów gry. Mamy grupę młodych ambitnych dziewczyn. Jestem pozytywnie zaskoczona niektórymi dziewczynami, przyjemnie się pracuje z tą grupą. Trener ma duży wybór, jeśli chodzi o przyszłe powołania – nie ukrywała Maria Stenzel.

Przed Polkami jeszcze jedno starcie ze Szwajcarią. Początek zaplanowano na godzinę 20:00. Zapraszamy na relację live z tego spotkania.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved