Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Maria Stenzel: Bardzo długo wchodziłyśmy w ten mecz

Reprezentacja Polski przegrała 0:3 z Brazylijkami. Momentami podopieczne Jacka Nawrockiego nawiązywały kontakt z wyżej notowanymi i bardziej doświadczonymi rywalkami. – Jedyny moment, w którym mogłyśmy złapać kontakt z Brazylią był w trzecim secie. Niestety w tej końcówce jedna piłka w przyjęciu nam uciekła – powiedziała po spotkaniu libero polskiej kadry Maria Stenzel. 

Polskie siatkarki co prawda przegrały 0:3 z reprezentacją Brazylii, ale momentami walczyły z bardziej utytułowanymi przeciwniczkami jak równy z równym. – Przede wszystkim myślę, że dla nas to był bardzo dobry mecz. Jesteśmy młodym zespołem i potrzebujemy takich spotkań, każdy taki pojedynek dodaje nam doświadczenia – oceniła Maria Steznel i dodała: – Początek pierwszego seta był totalnie nieudany, myślę, że gdyby nie to, szybciej udałoby nam się złapać kontakt. Bardzo długo wchodziłyśmy w ten mecz, ale jak już wspomniałam, to był dla nas dobry pojedynek pod takim względem, że miałyśmy okazję złapać przetarcie z tak mocną drużyną jak Brazylia, jak i wiele innych na tym turnieju. Dla tych młodych dziewczyn, tak jak i dla każdej z nas to jest na wagę złota – podsumowała libero polskiego zespołu. – W pierwszym secie brazylijski blok działa świetnie, nam zabrakło trochę w piłkach sytuacyjnych, trochę więcej mogłyśmy podbić w obronie. System blok-obrona za to bardzo dobrze funkcjonował u Brazylijek – podkreśliła defensywna siatkarka.Szansę na przedłużenie spotkania podopieczne Jacka Nawrockiego miały zwłaszcza w trzeciej odsłonie. – Jedyny moment, w którym mogłyśmy złapać kontakt z Brazylią był w trzecim secie. Niestety w tej końcówce jedna piłka w przyjęciu nam uciekła. Nie zrzucam na nikogo winy, ale myślę, że tylko wtedy miałyśmy szansę na złapanie kontaktu – mówiła Stenzel. Ostatecznie jednak polska kadra przegrała 0:3, a już w niedzielę czeka ją kolejne wyzwanie.

Rywalkami biało-czerwonych będzie reprezentacja Tajlandii, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ligi Narodów. – Myślę, że każdy z zespołów w tym turnieju jest „do złapania”. Na pewno chcemy wygrać ten mecz i jak do każdego pojedynku tutaj podchodzimy z czystą kartą – nowy dzień, nowy mecz. Będzie trudno, bo ciężko gra się z azjatyckim stylem gry, bo słyną one z obrony – zapowiedziała Maria Stenzel, która nie ukrywała jak ważny jest cały turniej w Rimini dla jej kadry. – Nie mogę powiedzieć, że to turniej towarzyski, ale dla nas każde spotkanie tutaj jest plusem. Jako młody, jeszcze nie doświadczony zespół, takie mecze z mocnymi rywalami są dla nas bezcennymi lekcjami – podsumowała libero polskiego zespołu. Początek niedzielnego spotkania z Tajlandią o godzinie 19:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę