Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marek Pieniążek: Stawiamy na siatkarki z talentem

Marek Pieniążek: Stawiamy na siatkarki z talentem

fot. Michał Szymański

– Nasz zespół nie potrzebował wielu zmian, bo po co zmieniać coś, co idzie świetnie – mówi Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres Rzeszów, który skompletował już skład na sezon 2022/23. 

Trzecią i prawdopodobnie ostatnią nową zawodniczką w Developresie Bella Dolina Rzeszów jest Gabriela Orvosova. Reprezentantka Czech, która ma papiery, żeby w nadchodzących rozgrywkach być pierwszą strzelbą ekipy „Rysic”.W poprzednim sezonie zespół grał bardzo dobrze, dlatego nie potrzebował wielu zmian, bo po co zmieniać coś, co idzie świetnie. Trzeba było tylko uzupełnić skład. Nie udało się nam niestety wszystkich zawodniczek zatrzymać, bo Gabi Polańska przeszła na sportową emeryturę, Kara Bajema dostała lukratywny kontrakt w najlepszej drużynie świata, zaś Bruna Honorio zdecydowała się na wyjazd do Brazylii. Chcieliśmy sięgnąć po dziewczyny z talentem, które potrafią z gry czerpać przyjemność. Wszystkie nasze nowe siatkarki mają podobne warunki fizyczne, ale mają też charakter, a to na początku poważnej siatkarskiej kariery jest bardzo ważne. Cieszę się, że na tym etapie swojej kariery wybrały Developres, bo uważam, że to idealne miejsce dla takich właśnie zawodniczek. Przy naszym trenerze Stephanie Antidze będą mogły się jeszcze bardziej rozwinąć i pokazać jeszcze więcej niż dotychczas – mówi Marek Pieniążek.

W klubie pozostała zdecydowana większość zawodniczek z sezonu 2021/2022. Klub nie przewiduje już więcej transferów, choć nie wyklucza pozyskania jeszcze jednej środkowej. – Jesteśmy przygotowani, żeby przyjąć jeszcze czwartą środkową. To może być zawodniczka, która jednak zaakceptuje to, że może mieć nieduże szanse na granie w podstawowym składzie – mówi Pieniążek.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę