Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marek Pieniążek: Srebrny medal jest specyficzny

Marek Pieniążek: Srebrny medal jest specyficzny

fot. KS Developres Rzeszów

– Jesteśmy ambitnym zespołem. Zawsze chcemy walczyć o najwyższe cele, ale stawka u góry tabeli bardzo się wyrównuje – powiedział Marek Pieniążek, wiceprezes Developresu Bella Dolina Rzeszów. W kolejnym sezonie zespół ma ambitne cele. Wiceprezes podkreślił, że skład drużyny jest już skompletowany. –  Jesteśmy profesjonalnym klubem, a taki klub na tym etapie ma już wszystko zamknięte.

Marek Pieniążek dodał, że srebro wywołuje niedosyt, ale z czasem każdy w drużynie je doceni. – Jakbyśmy mieli zsumować sukcesy wszystkich klubów w damskiej siatkówce, to Developres ugrał najwięcej, mimo iż nie wygrał mistrzostwa Polski. Czy jest niedosyt? Tak. Ambicją sportowca jest sięganie po medale i najwyższe cele. Trochę tego niedosytu jest. Srebrny medal jest specyficzny, on zaczyna smakować po jakimś czasie. Jest niewdzięcznym medalem, bo żeby go dostać, trzeba przegrać. Nikt nie lubi przegrywać, ale za jakiś czas zapomnimy o tych przegranej, ale wciąż widzimy srebrny medal, a on też błyszczy – powiedział.Z klubem żegna się Jelena Blagojević. Czy Serbka wróci kiedyś do Rzeszowa? Wiceprezes Developresu podkreślił, że dla tej zawodniczki drzwi klubu są zawsze otwarte. – Jelena to jest wybitna osobowość siatkarska. Oglądaliśmy ją przez siedem sezonów w Polsce. Szkoda, że tylko przez siedem. Chciałbym, żeby w polskiej lidze było jak najwięcej takich zawodniczek, ale Jelena jest tylko jedna. Ja wolę mówić, że Jelena odchodzi na chwilę. Wiem, że będzie za nami tęsknić. Drzwi Developresu, czy to na boisko, czy w sztabie trenerskim, będą dla niej zawsze otwarte.

W następnym sezonie cele Developresu Bella Dolina będą ambitne. – Chcemy grać o najwyższe cele, ale stawka u góry tabeli bardzo się wyrównuje. Cele na przyszły sezon to dobra gra w Lidze Mistrzów, Puchar Polski. Niestety nie będziemy grać o Superpuchar Polski. Jeżeli chodzi o miejsce na podium, to każde medalowe będzie świetne, a złoto będzie najświetniejsze – zakończył Marek Pieniążek.

*Rozmawiał Konrad karaś, sportowy24.pl

źródło: opr. własne, sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę