Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marek Pieniążek: Jestem pełen uznania dla naszego trenera Stephane’a Antigi

Marek Pieniążek: Jestem pełen uznania dla naszego trenera Stephane’a Antigi

fot. Developres Rzeszów

– Żeby ściągnąć presję z zespołu, to celem jest piękna gra i zdobywanie medali. Jestem przekonany, że jak będzie piękna siatkówka, to przyjdą kibice, będzie fantastyczny doping, który poniesie drużynę do gry o najlepsze miejsca – powiedział o celach Developresu Bella Dolina Rzeszów Marek Pieniążek, wiceprezes klubu.

Po sezonie, w którym rzeszowianki zdobyły wicemistrzostwo, w zespole nastąpiło sporo zmian. W Rzeszowie oprócz trenera Stephane Antigi zostało zaledwie pięć zawodniczek – środkowe Anna Stencel i Gabriela Polańska, rozgrywająca Marta Krajewska, przyjmująca Jelena Blagojević i libero Daria Przybyła. – To całkiem nowa drużyna, zbudowana z aż dziesięciu nowych siatkarek. Jestem pełen uznania dla naszego trenera Stephane’a Antigi, dla którego indywidualny wynik zawodniczki nie jest tak ważny, jak praca całego zespołu. Bardzo mi się spodobało to, jak reagował na wydarzenia na boisku w danym momencie. Były oczywiście lepsze i gorsze momenty, słabsze i mocniejsze strony. Były dwójki zawodniczek lepiej zgrane i mnie zgrane. Widziałem, jak trener rotuje tym składem, jak próbuje innych ustawień, innych dwójek. Podoba mi się to i czekam na efekty, a te zobaczymy już, mam nadzieję w pierwszym meczu – powiedział Marek Pieniążek.Już tylko nieco ponad tydzień został do rozpoczęcia TAURON Ligi. Pierwsze spotkanie sezonu 2021/2022 Developres Bella Dolina Rzeszów nie zagra tak jak planowano na wyjeździe. Ze względu na brak dostępnej hali BKS Bostik Bielsko-Biała poprosił o zmianę gospodarza i mecz 1. kolejki TAURON Ligi rozegrany zostanie w Rzeszowie. Jaki cel został postawiony przed rzeszowiankami na nadchodzące rozgrywki? – Żeby ściągnąć presję z zespołu, to celem jest piękna gra i zdobywanie medali. Jestem przekonany, że jak będzie piękna siatkówka, to przyjdą kibice, będzie fantastyczny doping, który poniesie drużynę do gry o najlepsze miejsca – stwierdził wiceprezes Developresu.

Oficjalnie wiadomo już, że trenerem reprezentacji Polski kobiet nie będzie już Jacek Nawrocki. Wśród potencjalnych kandydatów na objęcie roli szkoleniowca polskiej drużyny narodowej oprócz Ferhata Akbasa wymieniany jest również trener Developresu. – Stephane Antiga to wybitny trener. Jako trener zdobył mistrzostwo świata z naszą męską reprezentacją. Życzę mu, żeby pracując w Developresie mógł pracować z również reprezentacją, nie ma znaczenia, z którą, bo to byłaby wielka nobilitacja i z pewnością przyklaśniemy temu. A przypomnę, że następne igrzyska olimpijskie są w Paryżu, skąd pochodzi Stephane. My nie będziemy mu w tym przeszkadzać, chcemy mu pomagać, żeby jego pracownicy, czyli sztab trenerski i zawodniczki rośli razem z naszym klubem. Jeśli zdobędzie złoto, to byłoby super. Nam to na pewno nie przeszkadza, przecież rozgrywki klubowe i reprezentacyjne nakładają się ze sobą tylko w obszarze około jednego miesiąca. Pamiętajmy jednak, że decyzja nie zależy od nas, to trener zadecyduje i no oczywiście federacja, która będzie go chciała zatrudnić – podkreślił Pieniążek.

źródło: nowiny24.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę