Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marek Mierzwiński: Za miesiąc rozegramy pierwszy sparing

Marek Mierzwiński: Za miesiąc rozegramy pierwszy sparing

fot. Michał Szymański

– Będziemy powoli zwiększać intensywność treningów. Stopniowo będziemy przechodzić do zrywów, skoków, mocnych ataków. Za około miesiąc będziemy gotowi, aby rozegrać swój pierwszy sparing – powiedział o przygotowaniach do sezonu trener Chemika Marek Mierzwiński.

Za siatkarkami Grupy Azoty Chemika Police pierwsze dni przygotowań do nowego sezonu. Na razie zawodniczki nie trenują jeszcze na pełnych obrotach. – Za nami dopiero pierwszy tydzień przygotowań. Zaczęliśmy go spokojnie. Rano była siłownia, po południu zajęcia w hali. Jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że tutaj jestem – powiedziała nowa libero Chemika Monika Jagła.Niedawno część siatkarek Chemika brała udział w rozgrywkach Grand Prix na piasku, ale stosunkowo szybko musiały przestawić się na treningi w hali. – Czuję się jakbym cały czas była w treningu. Wiadomo, że nastąpiła zmiana podłoża, więc lekkie zakwasy się pojawiły. Są też inne ćwiczenia na siłowni, więc nogi trochę je odczuwają. Jest to okres przygotowawczy, więc musi być ciężko. Niektóre dziewczyny lubią bardziej biegać, inne mniej. Akurat ja jestem osobą bardziej aktywną, więc lubię aktywnie i ciężko spędzać czas – dodała defensywna zawodniczka mistrza Polski.

Policzanki powoli będą zwiększały obciążenia treningowe, ale pierwszy sparing rozegrają dopiero za miesiąc. – Za dwa tygodnie na pewno wydłużymy treningi, będziemy powoli zwiększać ich intensywność. Stopniowo będziemy przechodzić do zrywów, skoków, mocnych ataków. Za około miesiąc będziemy gotowi, aby rozegrać swój pierwszy sparing. Mamy go zaplanowanego na 7 października – powiedział szkoleniowiec Chemika Marek Mierzwiński.

źródło: Chemik Police - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę