Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Marek Karbarz: Oni doskonale wiedzą, co mają zrobić

Marek Karbarz: Oni doskonale wiedzą, co mają zrobić

fot. Piotr Sumara (PZPS)

Nie tak dawno wydana została książka „Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota”, w której swoje wrażenia z igrzysk olimpijskich w Montrealu opisuje kilku złotych medalistów tego turnieju. Wśród nich jest Marek Karbarz. – Jurek Wagner miał równie szeroki skład. Ci, których nie wybrał do kadry, również prezentowali wysoki poziom. Podobnie jest w tym sezonie. Selekcjoner miał wybór między poszczególnymi zawodnikami. Niektórzy nie pojadą na igrzyska olimpijskie, chociaż są równie dobrymi siatkarzami jak ci, którzy otrzymali olimpijskie nominacje. Taki już jest sport i jestem przekonany, że trenerowi trudno było podjąć te decyzje, ale musiał to zrobić – porównywał obie kadry Marek Karbarz. 

Mistrzowie olimpijscy mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami i w książce „Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota” udzielili obszernych wywiadów autorowi pozycji – Maciejowi Zdziarskiemu. – Nie zastanawiałem się jak bardzo potrzebna była taka pozycja. To jednak bardzo przyjemne, że ktoś pamięta, że ktoś się interesuje i ktoś wydał taką książkę. Te wywiady są tak napisane, że to powinno zainteresować ludzi i z tego powodu jestem bardzo zadowolony – przyznał jeden ze złotych medalistów z Montrealu Marek Karbarz.Legenda polskiej siatkówki znalazł porównania pomiędzy reprezentacją z 1976 do tej aktualnej. – Jest choćby takie porównanie, że Jurek Wagner miał równie szeroki skład. Ci, których nie wybrał do kadry, również prezentowali wysoki poziom. Podobnie jest w tym sezonie. Selekcjoner miał wybór między poszczególnymi zawodnikami. Niektórzy nie pojadą na igrzyska olimpijskie, chociaż są równie dobrymi siatkarzami jak ci, którzy otrzymali olimpijskie nominacje. Taki już jest sport i jestem przekonany, że trenerowi trudno było podjąć te decyzje, ale musiał to zrobić – nie ukrywał olimpijski medalista.

Marek Karbarz co prawda widzi w biało-czerwonych jednych z faworytów do medalu w Tokio, ale nie są oni jedynie. – Myślę, że Polacy to owszem, kandydat do złota, ale czy wygrają? Do tego jest daleka droga, bo kandydatów jest kilku: Amerykanie, Włosi, Rosjanie, Francuzi czy Brazylijczycy. Ktoś wygra, ktoś przegra. Pewne jest, że nasza reprezentacja ma wszystko w swoich rękach – ocenił Marek Karbarz i dodał: – Oni doskonale wiedzą, co mają zrobić. Jeśli dobrze zagrają, będą drużyną, to mogą naprawdę dużo zdziałać – przyznał mistrz olimpijski.

Polacy we wtorek wylecieli do Japonii, natomiast swój pierwszy mecz w igrzyskach olimpijskich w Tokio rozegrają 24 lipca, a ich rywalem będzie reprezentacja Iranu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę