Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marco Fenoglio żegna się ze słowacką kadrą

Marco Fenoglio żegna się ze słowacką kadrą

fot. cev.eu

Marco Fenoglio od 2018 roku prowadził żeńską reprezentacją Słowacji. Krajowa federacja nie zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z 51-letnim Włochem. – Przyjąłem to normalnie. W kontrakcie miałem zapis, że jeśli awansujemy do mistrzostw świata w 2022 roku, umowa zostanie przedłużona. To się nie udało, wiec dla mnie wszystko jest jasne – skomentował decyzję słowackiej federacji Fenoglio. 

Włoski szkoleniowiec reprezentację Słowacji objął w 2018 roku. Od tamtego czasu dwukrotnie awansował z nią do mistrzostw Europy, a z 57 rozegranych pod jego wodzą spotkań wygrała 25. Po tegorocznych mistrzostwach Europy, w których Słowaczkom nie udało się awansować do grona 16 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. – W starciu z Białorusią mieliśmy trzy szanse na to, żeby zakończyć mecz i awansować do fazy pucharowej. Niestety, żadnej z nich nie wykorzystaliśmy. Wydaje mi się, że jako sztab przygotowaliśmy nasze zawodniczki, ale trener nie jest w stanie wskoczyć na boisko. Taki jest sport, nie winię moich dziewczyn, bo wiem, że też bardzo chciały awansować – ocenił mistrzostwa Europy Marco Fenoglio.Kontrakt selekcjonera wygasa po tym sezonie reprezentacyjnym i słowacka federacja po trzech latach postanowiła poszukać innego szkoleniowca, a nie przedłużać kontraktu Włocha. – Przyjąłem to normalnie. W kontrakcie miałem zapis, że jeśli awansujemy do mistrzostw świata w 2022 roku, umowa zostanie przedłużona. To się nie udało, wiec dla mnie wszystko jest jasne – podsumował decyzję Marco Fenoglio. Pod jego wodzą Słowacja awansowała na 24. miejsce w rankingu FIVB, ale po nieudanych mistrzostwach Europy spadła na 32. pozycję. – Jestem dumny, że plasowaliśmy się tak wysoko, szkoda, że nie udało nam się utrzymać tej pozycji po mistrzostwach Europy. To dałoby nam szansę walki o awans na mistrzostwa świata – mówił Fenoglio.

Marco Fenoglio przez większość swojej karier pracował we Włoszech. – Dostałem ofertę prowadzenia jednej z męskich reprezentacji, ale wtedy byłem selekcjonerem Słowacji, więc odmówiłem. Zobaczymy, co teraz mnie czeka. Mogę być szkoleniowcem zarówno kobiet. jak i mężczyzn. Jeśli nadarzy się okazja, chciałbym pracować z kolejną reprezentacją – zapowiedział Marco Fenoglio.

źródło: opr. własne, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę