Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Marco Bonitta: Będziemy musieli grać lepiej

Marco Bonitta: Będziemy musieli grać lepiej

Reprezentacja Słowenii bierze udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który rozgrywany jest w Łodzi. Drużyna prowadzona przez trenera Marco Bonittę przegrała w trzecim meczu z zespołem narodowym USA 1:3. Mimo to włoski szkoleniowiec był zadowolony z postawy swojego zespołu. – Nasza młoda reprezentacja zagrała bardzo dobrze zespołowo. Cieszę się, że utrzymaliśmy grę do końca – powiedział po spotkaniu Bonitta.

Słowenki wygrały w tym meczu pierwszego seta od momentu rozpoczęcia turnieju. – Szczególnie dobrze było w trzecim secie, w którym rywale grali w innej formacji. Osiągnęliśmy cel, który sobie postawiliśmy, czyli wygranie seta. Zobaczymy jak będzie w kolejnym meczu. Niemcy nie są tak silną drużyną jak USA, ale będziemy musieli grać lepiej – dodał włoski szkoleniowiec.

Zbyt dużo błędów

Mecz z USA rozpoczęliśmy bardzo zacięcie. Popełniliśmy zbyt wiele własnych błędów, straciliśmy zbyt wiele zagrywek – oceniła Nika Milošič. – W trzecim secie popełniliśmy mniej błędów, a Amerykanki popełniły o wiele więcej, co pozwoliło nam wygrać. W trzecim secie zrobiliśmy swoje. W czwartym nasza gra znów się pogorszyła, znowu popełniliśmy za dużo błędów, szczególnie w serwisie, obronie i bloku. Myślę, że pokazaliśmy pewien poziom gry, ale myślę, że możemy grać lepiej, szczególnie w pewnych momentach. W środę czeka nas kolejny mecz – z Niemcami, który nie będzie łatwy. Będziemy musieli się zebrać, utrzymać blok i bronić. Będziemy musieli trzymać się systemu, ale z pewnością czeka nas trudny mecz.

Myślę, że pomimo tego, że przegraliśmy 1:3, zagraliśmy mecz całkiem solidnie. Nie widać tego po wyniku, z wyjątkiem trzeciego seta, który naprawdę rozegraliśmy jako zespół – podkreśliła Mija Šiftar. – Resztę meczu rozegraliśmy także zespołowo, a to szczególnie ważne przed kolejnymi meczami, które będą łatwiejsze i które zamierzamy wygrać. Myślę, że z meczu możemy być zadowoleni. Przeciwko Niemcom damy z siebie wszystko. Ważne jest, abyśmy grali jako zespół, walczyli o każdą piłkę i abyśmy przygotowując się do meczu, brali pod uwagę to, co ustaliliśmy.

źródło: inf. własna, odbojka.si