Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Wojtowicz: Zespół pracuje fajnie i ciężko

Marcin Wojtowicz: Zespół pracuje fajnie i ciężko

fot. Michał Szymański

Zawodniczki beniaminka TAURON Ligi Roleskiego Grupy Azoty Tarnów kontynuują przygotowania do sezonu. – Zespół pracuje fajnie i ciężko. Rozpoczęliśmy trzeci tydzień treningów. Podczas zajęć dużo czasu poświęcamy motoryce i elementom techniki. Przed wspólnymi treningami zawodniczki pracowały indywidualnie – powiedział trener zespołu Marcin Wojtowicz, pod wodzą którego siatkarki z Tarnowa wygrały rywalizację w I lidze i wywalczyły awans.

Ze składu z poprzedniego sezonu pozostało pięć zawodniczek – Wiktoria Kowalska, Magda Ociepa, Gabriela Ponikowska, Anna Pawłowska i Klaudia Świstek. W gronie tych co przyszły jest m.in. ukraińska środkowa Julia Gierasimowa, która wcześniej grała w rodzimej oraz tureckiej lidze.Tarnowianki zagrały w PreZero Grand Prix PLS 2022. – Jest to bardzo fajny marketingowo pomysł, świetnie promujący siatkówkę. Zebraliśmy dodatkowe doświadczenie. Na pewno PreZero Grand Prix można zapisać na plus – podkreśla trener Roleskiego Grupy Azoty.

Tarnowianki mają już za sobą pierwsze gry sparingowe. Zaprezentowały się w turnieju w Białymstoku. – Skorzystaliśmy z zaproszenia BAS-u. Potrzebujemy teraz wielu gier. Sprawdzamy siebie na boisku, ćwiczymy różne nasze warianty. W składzie mamy nowe zawodniczki, więc sparingi są doskonałą okazją do poznawania się. W Białymstoku zobaczyliśmy, jakie dzielą nas różnice od I ligi oraz od czołówki TAURON Ligi, bo uważam, że ŁKS Commercecon będzie walczyć o najwyższe lokaty – mówi Marcin Wojtowicz.

W najbliższą sobotę i niedzielę beniaminek TAURON Ligi rozegra dwa mecze w Radomiu z miejscowym E.LECLERC Moya Radomka. Jak poinformował trener Wojtowicz, klub z Tarnowa szuka jeszcze dwóch zawodniczek – atakującej i środkowej.

Pierwsze spotkanie w TAURON Lidze podopieczne trenera Marcina Wojtowicza rozegrają 29 października w Bydgoszczy z Polskimi Przetworami Pałacem.

Kadra Roleskiego Grupy Azoty Tarnów na sezon 2022/23:

rozgrywające: Marta Łuczakowska, Aleksandra Szczepańska
atakujące: Wiktoria Kowalska
środkowe: Magda Ociepa, Gabriela Ponikowska, Julia Gierasimowa
przyjmujące: Klaudia Świstek, Katarzyna Marcyniuk, Nikolina Lukić, Yelena Becheva
libero: Anna Pawłowska, Aleksandra Żurawska

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę