Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Ogonowski: Każdego traktujemy poważnie

Marcin Ogonowski: Każdego traktujemy poważnie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W środę na zapleczu PlusLigi rozegrany został kolejny zaległy mecz. BKS Visła Bydgoszcz bez najmniejszych problemów pokonała częstochowskiego Norwida. – Grało nam się bardzo dobrze. Dobrze zagrywaliśmy, od początku tego meczu narzuciliśmy dużą presję. Wszystko wyszło nam tak, jak chcieliśmy. Zdobyliśmy też dużo punktów blokiem. Jesteśmy po tym meczu zadowoleni – powiedział po pojedynku MVP tego spotkania Jan Galabov.

Nieco ponad godzina wystarczyła, aby siatkarze BKS-u Visła Bydgoszcz pokonali zespół z Częstochowy. W kolejnych setach goście zdobywali 14, 17 i 19 punktów. Bydgoszczanie bardzo dobrze zagrywali, co później dawało im przewagę na siatce. Gospodarze swobodnie czytali grę rywali i w bloku punktowali 17 razy.Grało nam się bardzo dobrze. Dobrze zagrywaliśmy, od początku tego meczu narzuciliśmy dużą presję. Wszystko wyszło nam tak, jak chcieliśmy. Zdobyliśmy też dużo punktów blokiem. Jesteśmy po tym meczu zadowoleni – powiedział Jan Galabov. Przyjmujący był najczęściej punktującym siatkarzem, zdobył 15 punktów, a jego skuteczność wyniosła 53%. To właśnie Galabov wybrany został MVP środowego starcia 10. kolejki.

Dotychczas bydgoszczanie rozegrali dziesięć spotkań. Przegrali tylko jedno. Podopieczni trenera Ogonowskiego zgromadzili na swoim koncie 25 punktów i są w czołówce I ligi mężczyzn. – Powiedziałem na początku sezonu, przed sezonem, że dal mnie kolejny mecz jest wyzwaniem, bardzo ważnym dla drużyny. Czy gra się z BBTS-em Bielsko-Biała czy ze słabszym przeciwnikiem traktujemy każdego poważnie. Chcemy wygrać każdy mecz i jak będziemy to robić, to wtedy nasza pewność i gra będzie wyglądać jak w tym spotkaniu – stwierdził trener BKS-u Visła Bydgoszcz Marcin Ogonowski.

Już w sobotę bydgoszczan czeka kolejne spotkanie. Tym razem we własnej hali podejmą BAS Białystok. Beniaminek zaplecza PlusLigi słabo punktuje, w dziewięciu meczach zdobywając 5 „oczek” i jest obecnie na miejscu niezapewniającym utrzymania w lidze.

źródło: bydgoszcz.tvp.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved