Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Ogonowski: Był to fajny, ale też wyczerpujący mecz

Marcin Ogonowski: Był to fajny, ale też wyczerpujący mecz

W meczu na szczycie TAURON I ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała u siebie eWinner Gwardię Wrocław 3:2. Gospodarze przegrywali 1:2 i zdołali odwrócić wynik, w tie-breaku zwyciężając do 6. – Cieszymy się z tej wygranej, naprawdę był to fajny, ale też wyczerpujący mecz – powiedział trener Visły Marcin Ogonowski.

Zaległy mecz 6. kolejki TAURON I Ligi lepiej rozpoczęli wrocławianie, którzy zwyciężyli po walce na przewagi 28:26. Pierwsza partia była bardzo wyrównana i zwiastowała, że będzie to długie, zacięte spotkanie. Takie rzeczywiście było w dwóch kolejnych setach, o których wyniku również decydowała końcówka. Gwardziści prowadzili wtedy 2:1. Bydgoszczanie jednak się nie poddali i zdominowali rywali w czwartej oraz piątej odsłonie.

Cieszymy się z tej wygranej, naprawdę był to fajny, ale też wyczerpujący mecz. Pierwsze trzy sety graliśmy na przewagi, wynik mógł też pójść w drugą stronę i mogliśmy prowadzić 2:1. Cieszymy się z tego, że wyciągnęliśmy ten mecz i wygraliśmy 3:2 – podsumował krótko trener BKS-u Visły Bydgoszcz Marcin Ogonowski.

Wynik meczu nie miał wielkiego znaczenia dla układu tabeli, jednak był interesujący ze względu na aspiracje obu zespołów – zarówno Visła, jak i Gwardia, chcą w przyszłym sezonie występować na parkietach PlusLigi. – Taki mecz z drużyną, która też aspiruje do awansu do ekstraklasy, to też na pewno dla nas ważna lekcja i spore doświadczenie – powiedział przyjmujący drużyny z Bydgoszczy Patryk Łaba, który pojawił się na boisku dopiero w drugim secie. Zaprezentował się jednak na tyle dobrze, że kolejne partie rozpoczynał już w pierwszej szóstce. Zanotował w sumie 6 punktów, w tym jeden blok. Atakował ze skutecznością 50% i przyjął pozytywnie 56% piłek. – Najważniejsza jest wygrana we własnej hali. Teraz będziemy się już przygotowywać do kolejnego meczu, z KPS-em Siedlce – dodał siatkarz.

Podopieczni trenera Ogonowskiego aktualnie zajmują 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów w 8 meczach i jedną porażką. Do znajdujących się na 3. pozycji lublinian tracą zaledwie jedno „oczko”. Następne spotkanie rozegrają w sobotę na wyjeździe z KPS-em Siedlce.

źródło: bydgoszcz.tvp.pl, opr. własne