Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Nowakowski: Cały czas szukamy możliwych punktów zaczepienia

Marcin Nowakowski: Cały czas szukamy możliwych punktów zaczepienia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już o 18:00 w katowickim Spodku rozpocznie się pierwszy półfinał mistrzostw świata. Polacy zmierzą się w nim z reprezentacją Brazylii. – Po naszej stronie myślenie, że jak wygraliśmy z USA, to nie mamy z kim przegrać w mistrzostwach, to pierwszy krok do kłopotów. Zakładamy, że Brazylijczycy zagrają z nami najlepszą możliwą siatkówkę i szykujemy na ciężką batalię, natomiast mamy świadomość swojej wartości– zwrócił uwagę Marcin Nowakowski, statystyk reprezentacji Polski oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Reprezentacja Polski po pokonaniu w ćwierćfinale Amerykanów w półfinale mistrzostw Polski zagra z Brazylią. – Cały czas szukamy możliwych punktów zaczepienia, analizując grę Brazylii – tłumaczył w rozmowie z Super Expressem Marcin Nowakowski.– Szczególnie zajmujemy się sytuacją, w której od pewnego czasu na boisku w roli pierwszego rozgrywającego jest Fernando. Z kolei, jeśli patrzymy na zachowania rywali w bloku, to warto dobrze przyjrzeć się szczegółowo meczom, które rozgrywali przeciwko nam. Widzimy wówczas jak reagowali na naszych siatkarzy. Najważniejsze dla naszej pracy pozostają jednak mecze mistrzostw świata – zaznaczył statystyk biało-czerwonych.

W tym roku Polacy mierzyli się z Brazylią tylko raz. Podczas fazy grypowej Siatkarskiej Ligi Narodów w Sofii podopieczni trenera Grbicia triumfowali 3:1. Podczas mistrzostw świata Brazylijczycy, podobnie jak nasza reprezentacja, nie przegrali spotkania. – To już nie jest ta sama Brazylia, z którą mierzyliśmy się w Sofii – podkreślił Nowakowski. – Widać u nich permanentną zwyżkę formy zarówno fizycznej, jak i czysto siatkarskiej, więc spodziewam się ciężkiego spotkania. A po naszej stronie myślenie, że jak wygraliśmy z USA, to nie mamy z kim przegrać w mistrzostwach, to pierwszy krok do kłopotów. Zakładamy, że Brazylijczycy zagrają z nami najlepszą możliwą siatkówkę i szykujemy na ciężką batalię, natomiast mamy świadomość swojej wartości.

Zapytany o kluczowy element, który może pomóc w pokonaniu Brazylijczyków, Nowakowski zwrócił uwagę na zagrywkę. – Jeśli piłka jest przy siatce, to skuteczność ataku sięga 70 procent. Zabawa zaczyna się, kiedy przyjęcie jest od siatki, wtedy wkracza system blok-obrona i optymalna organizacja kontrataku – zakończył Nowakowski.

źródło: opr. własne, sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę