Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kania: Wierzymy, że będziemy dobrze przygotowani do pierwszego meczu

Marcin Kania: Wierzymy, że będziemy dobrze przygotowani do pierwszego meczu

fot. GKS Katowice

GKS Katowice w jednym z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczęciem nowego sezonu w PlusLidze przegrał z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 0:4. Katowiczanie patrzą jednak na ten sparing z optymizmem. – Wyszło parę rzeczy, które należy usprawnić, ale wydaje mi się, że w treningu prezentujemy się nieźle – stwierdził środkowy GKS-u Marcin Kania.

Katowiczanie co prawda przegrali z zawiercianami 0:4, jednak sporo wynieśli z tego spotkania. – To był na pewno nasz najlepszy sprawdzian przed zbliżającymi się rozgrywkami, bo pokazał nam nad czym mamy pracować w dalszej części – podkreślił trener GKS-u Grzegorz Słaby.Jakie wnioski wyciągnął szkoleniowiec z meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie? – Mieliśmy bardzo duże problemy w organizacji swojej gry, gdy rozgrywającego nie było na boisku, a mieliśmy po swojej stronie piłki, które mogliśmy lepiej zagospodarować. Drużyna z Zawiercia bardzo dobrze grała na wysokiej piłce i wybijali wiele piłek po bloku bardzo daleko. Jakość przeciwnika była bardzo duża i dzięki temu my dostajemy materiał do tego, jak trenować, co zrobić, żeby poprawić naszą grę – stwierdził Słaby. – Pierwszego seta mogliśmy przechylić na swoją korzyść, bo przegraliśmy na przewagi i ta jakość naszej siatkówki wyglądała bardzo przyzwoicie. Potem niestety zeszliśmy z tego poziomu. Do tego dochodzi fakt, że mieliśmy do dyspozycji dwóch przyjmujących, z których jeden trenuje dopiero sześć dni, więc takie granie było nam bardzo potrzebne – dodał trener.

Zwrócił on również uwagę na problemy kadrowe zespołu z Katowic. – Gonzalo ledwo do nas dołączył, a już musieliśmy go włączyć do gry, ponieważ Kuba Szymański wypadł nam z powodu choroby, a Tomas Rousseaux przyjechał do nas po mistrzostwach Europy z urazem kolana. W dalszym ciągu na pozycji przyjmującego mamy problem, bo zawodnicy, którzy są do naszej dyspozycji, muszą wykonać wiele powtórzeń skoków na treningu i to nam utrudnia pracę – przyznał Grzegorz Słaby.

Spotkanie z zawiercianami było wyjątkowe dla środkowego GKS-u, Marcina Kani, który w minionym sezonie bronił barw Aluronu CMC Warty. – Fajnie zobaczyć się z chłopakami po przerwie, nie widzieliśmy się od zakończenia poprzedniego sezonu, także było miło. Gramy już jednak po przeciwnych stronach siatki, więc jak przychodzi do meczu to sentymenty odchodzą na bok i trzeba się skupić na swojej grze – podkreślił siatkarz. – Myślę, że w niektórych partiach zabrakło nam trochę koncentracji, zwłaszcza w końcówce pierwszego seta uciekły nam punkty, później w trzecim wynik też oscylował koło remisu, więc jest wiele rzeczy do poprawy, ale mamy jeszcze dwa tygodnie i na pewno się na tym skupimy. Wierzymy, że będziemy dobrze przygotowani do pierwszego meczu – dodał środkowy.

Mimo porażki, pozytywnie spogląda on na ten mecz. – Na pewno mamy jeszcze czas, żeby coś poprawić, w tym sparingu wyszło parę rzeczy, które należy usprawnić, ale wydaje mi się, że w treningu prezentujemy się nieźle. Obciążenia będą schodzić, w przyszłym tygodniu gramy jeszcze w jednym turnieju, także mamy czas na zgranie, na to, żeby zawodnicy, którzy niedawno do nas dołączyli, wkomponowali się w drużynę i myślę, że te dwa tygodnie sporo nam dadzą i powinniśmy być gotowi – zapowiedział środkowy. Przed katowiczanami ostatni turniej towarzyski, który rozegrany zostanie w Gorlicach. – To już będzie weryfikacja na tydzień przed ligą, więc zespoły złapią na pewno o wiele więcej świeżości i gra będzie stała na najwyższym poziomie. Będzie to dla nas cenne doświadczenie i test przed ligą – zakończył Marcin Kania.

źródło: opr. własne, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę