Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kania: Każdy siatkarz gra po to, żeby grać

Marcin Kania: Każdy siatkarz gra po to, żeby grać

fot. GKS Katowice

GKS Katowice w pierwszych meczach sezonu nie był stawiany w roli faworyta, ale najpierw pokonał Trefl Gdańsk, a później Asseco Resovię Rzeszów, by w trzeciej kolejce, po wyrównanej walce, uznać wyższość Jurajskich Rycerzy. – W pierwszych dwóch meczach udało nam się zdobyć punkty, co spowodowało, że nasza pewność siebie poszybowała w górę – mówi Marcin Kania.

Sezon rozpoczęliście od dwóch dobrych meczów, a dziś mierzyliście się z kolejnym zespołem, który celuje bardzo wysoko. Z jakim nastawieniem podchodziliście do tego meczu?Marcin KaniaNa pewno nastawialiśmy się na walkę. W tych trzech pierwszych meczach przede wszystkim chcieliśmy się skupić na walce, bo trzeba przyznać, że w żadnym z tych spotkań nie byliśmy faworytami. W pierwszych dwóch meczach udało nam się zdobyć punkty, co spowodowało, że nasza pewność siebie poszybowała w górę. Przyjeżdżaliśmy tutaj pełni nadziei i jednocześnie respektu do rywala. Wiedzieliśmy, że graliśmy na wyjeździe, a ten obiekt jest bardzo ciężki. Mimo porażki pokazaliśmy dobrą grę i możemy być z siebie zadowoleni.

Kluczowa dzisiaj była zagrywka i dobre przyjęcie, które mieliście w pierwszych setach?

Trzeba przyznać, że zagrywka grała dużą rolę, zwłaszcza w trzecim i czwartym secie, gdzie triumfowała drużyna z Zawiercia, która potrafiła zaburzyć nasze dobre przyjęcie i odrzucić nas od siatki. Potwierdza się stara maksyma, że kto ma zagrywkę ten wygrywa. Gratulacje dla rywali.

W GKS-ie Katowice ma pan szansą na grę w pierwszej szóstce, to jest dodatkowa motywacja, że można się sprawdzić w pełnym wymiarze meczowym?

– Każdy siatkarz gra po to, żeby grać, dlatego bardzo się cieszę, że mam szansę i mogę pokazywać się na boisku w każdym kolejnym meczu i zbierać doświadczenie.

*Z Marcinem Kanią rozmawiała Natalia Gajda, cała rozmowa w serwisie Czas Siatkówki

źródło: czassiatkowkipl.wordpress.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę