Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Marcin Janusz: Wszystko dzieje się naprawdę szybko

Marcin Janusz: Wszystko dzieje się naprawdę szybko

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn 2022. Polska w pierwszym meczu zagra tego dnia z Bułgarią. Kolejnymi przeciwnikami zespołu Nikoli Grbicia będą siatkarze Meksyku (28 sierpnia) i USA (30 sierpnia). – Widać progres w naszej grze. To cieszy i optymistycznie możemy rozpocząć mistrzostwa świata – powiedział Marcin Janusz, rozgrywający biało-czerwonych.

Ostatnim waszym poważnym sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata był udział w XIX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Podczas tego turnieju nie daliście rywalom żadnych szans.Marcin Janusz: Niezbyt dobrze zaczynaliśmy niektóre sety, ale pomimo trudności potrafiliśmy z tego wychodzić obronną ręką i myślę, że to jest bardzo cenne. Oczywiście, był to turniej towarzyski i to, co najważniejsze jest nadal przed nami. Widać jednak progres i to, że nasza gra idzie do przodu. To cieszy i optymistycznie możemy rozpocząć mistrzostwa świata.

Często podkreślaliście, że turniej w Krakowie to zawody towarzyskie. Niemniej, trener miał okazję sprawdzić każdego zawodnika w grze.

Myślę, że to było coś pomiędzy graniem towarzyskim, a oficjalnych reprezentacyjnych meczów. Hala była wypełniona. Memoriał Wagnera od lat uznawany jest za prestiżowy turniej, choć towarzyski. Ta presja jednak była trochę większa, niż w takich zwykłych meczach kontrolnych. To dobrze, bo dzięki temu lepiej będziemy przygotowani do mistrzostw świata.

W Krakowie odnieśliście trzy zwycięstwa. Kilka dni później pokonaliście również Argentynę podczas meczu towarzyskiego już w Spodku. Czy można powiedzieć, że złapaliście już swoją formę?

Ona nie miało przyjść na Memoriał Wagnera. Pamiętamy, nasz mecz z Ukrainą, który odbył się zaledwie kilka dni przed turniejem w Krakowie i ta gra w ogóle nie wyglądała tak, jak powinna wyglądać. To wszystko przychodzi z czasem. Tego czasu jeszcze dużo nie zostało, ale wydaje mi się, że z każdym dniem będzie to wyglądało lepiej. My bardzo mocno przepracowaliśmy ten okres, który mieliśmy po Lidze Narodów, więc mam nadzieję, że to zaowocuje.

Jak pan się odnajduje w kadrze narodowej jako pierwszy rozgrywający?

Nie będę ukrywał, że wszystko dzieje się naprawdę szybko. W sporcie to chyba tak wygląda. Cała otoczka kadry, atmosfera, to naprawdę dużo. Do tego mamy też mistrzostwa świata u siebie w Polsce. Presja jest duża, ale będziemy mieć swoich kibiców, więc myślę, że wszystko będzie dobrze.

Na co dzień jest pan bardzo spokojną osobą, ale domyślam się, że przed inauguracją mistrzostw świata pojawią się nerwy. Mam rację?

Stres pojawia się zawsze, niezależnie od tego, czy grasz rok czy dziesięć lat. A zwłaszcza, kiedy mówimy o tak dużej imprezie, jak mistrzostwa świata. Dla mnie osobiście wiele rzeczy jest nowych i musiałem się ich nauczyć od nowa. Dlatego mecze w takich turniejach towarzyskich, które były rozgrywane przed ogromną publicznością były dla nas dobrym sprawdzianem i przetarciem.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę