Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Janusz: Potrafiliśmy zachować spokój

Marcin Janusz: Potrafiliśmy zachować spokój

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potrzebowała dwóch meczów, by w ćwierćfinałowej rywalizacji pokonać GKS Katowice i awansować do półfinałów mistrzostw Polski, gdzie zmierzy się z zespołem z Zawiercia. – Myślę, że każdy widział jak wyglądał ten dwumecz między zawiercianami a Asseco Resovią. Była to siatkówka na najwyższym poziomie – ocenił Marcin Janusz.

Kilka dni temu we własnej hali dość szybko narzuciliście swój rytm gry i odnieśliście zwycięstwo, a teraz choć mecz kończy się wynikiem 3:1, dla was to nie było łatwe spotkanie.Marcin Janusz: To nie jest przypadek, że katowiczanie dostali się do play-off, świetnie grali przez zdecydowaną część sezonu i wiedzieliśmy, że jeśli zaprezentują dobrą siatkówkę to nam będzie bardzo trudno. Tak to wyglądało w tym meczu, szczególnie w tym pierwszym secie, gdzie katowiczanie, dużo ryzykowali w zagrywce i wiele rzeczy im wychodziło.

Po waszej stronie siatki widać było dużo cierpliwości w grze i koncentracji na swoich akcjach.

– Cieszy, że mimo wszystko potrafiliśmy zachować spokój i mieliśmy świadomość, że ciężko będzie zagrać całe spotkanie tak jak w pierwszej odsłonie, i że słabsze momenty u katowiczan się pojawią, a my je wykorzystamy, co się stało i ostatecznie wygrywamy.

W półfinale czekają na was już zawodnicy Aluron CMC Warty Zawiercie, choć teoretycznie to wy będziecie faworytami, to jednak można się chyba spodziewać wyrównanych pojedynków?

Zdecydowanie nastawiamy się na jeszcze trudniejsze mecze niż miało to miejsce w ćwierćfinałach. Myślę, że każdy widział jak wyglądał ten dwumecz między zawiercianami a Asseco Resovią. Była to siatkówka na najwyższym poziomie i nasi kolejni rywale udowodnili, że zasługują na półfinał. My też nie możemy się doczekać tych spotkań, bo to będzie duże granie.

*Więcej w serwisie Czas Siatkówki
*Rozmawiała Natalia Gajda

źródło: czassiatkowkipl.wordpress.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę