Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcin Ernastowicz zagra w niemieckim klubie SWD Powervolleys Düren

Marcin Ernastowicz zagra w niemieckim klubie SWD Powervolleys Düren

fot. Klaudia Piwowarczyk

Utalentowany, młody zawodnik Marcin Ernastowicz w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy niemieckiego klubu SWD Powervolleys Düren. W minionym sezonie grający na pozycji przyjmującego siatkarz pokazał się z dobrej strony w lidze szwajcarskiej i ze swoją drużyną zajął trzecie miejsce.

Pochodzący z Gostynia siatkarz przez pięć lat występował w Jastrzębskim Węglu. Najpierw grał w Młodej Lidze, gdzie zdobył mistrzostwo, ma na swoim koncie również złoty oraz srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Był również w szerokim składzie pierwszej drużyny, gdzie trenował razem z Lukasem Kampą, czy Salvadorem Hidalgo Olivą. W roku 2017 razem z pierwszą drużyną mógł cieszyć się z brązowego medalu. W 2018 roku przeniósł się do Szwajcarii, gdzie przez dwa sezony reprezentował barwy klubu TV Schönenwerd.

W lidze szwajcarskiej został czwartym najlepszym atakującym ostatniego sezonu. Dzięki niemu TV Schönenwerd zdobył brązowy medal w Lidze Narodowej A. – Dla mnie siatkówka oraz gra w lidze niemieckiej będą okazją do dalszego podnoszenia poziomu mojej gry, oraz do dalszego rozwoju. Będę reprezentował barwy dobrego klubu – mówi przyjmujący, który mierzy 1,90 metra. Zawodnik od dłuższego czasu rozmawiał z dyrektorem SWDTomasem Kocianem. Młody Polak przekonał osoby odpowiedzialne w Düren dzięki swoim umiejętnościom i dobrej grze w ataku. – Bardzo dobrze prezentuje się w ataku. Widać, że treningi w czołowym polskim klubie przyniosły efekty, możemy się spodziewać, że w naszym zespole zagra kompletny siatkarz – mówi trener Stefan Falter.

Ernastowicz jest pełen optymizmu, liczy na dobrą atmosferę w drużynie oraz wsparcie kibiców. – PowerVolley SWD to ambitny zespół z wieloma doświadczonymi graczami, którzy z pewnością mogą nauczyć mnie czegoś innego. Słyszałem również, że kibice podczas meczów bardzo wspierają swoją drużynę – powiedział zawodnik.

Skład drużyny SWD Powervolleys Düren w sezonie 2020/2021
Libero: Iwan Batanow
Rozgrywający: Eric Burggräf, Tomas Kocian
Atakujący: Sebastian Gevert, Philipp Schumann
Środkowi: Michael Andrei, Tim Broshog, Jordan Deshane
Przyjmujący: Tobias Brand, Björn Andrae, Craig Ireland, Marcin Ernastowicz

źródło: swd-powervolleys.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved