Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Chudzik: Zdecydowaliśmy się podjąć rękawicę i zmierzyć z Chemikiem

Marcin Chudzik: Zdecydowaliśmy się podjąć rękawicę i zmierzyć z Chemikiem

fot. lsk.pls.pl

– Otrzymaliśmy propozycję wzięcia udziału, w tym samym terminie, w meczu o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Po konsultacji ze sztabem zdecydowaliśmy się podjąć rękawice i zmierzyć z aktualnym mistrzem Polski. Naszym celem jako klubu jest granie w siatkówkę i rozwijanie umiejętności naszych zawodniczek, których aż pięć jest aktualnymi reprezentantkami Polski – mówi prezes Budowlanych Łódź SA Marcin Chudzik.

16 grudnia o godzinie 20:30 w Lublinie miał się odbyć zaległy mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Grupą Azoty Chemik Police a Developresem SkyRes Rzeszów. Niestety te plany znowu pokrzyżował koronawirus. Drużyna z Rzeszowa nie będzie mogła wziąć udziału w spotkaniu, ponieważ przebywa na kwarantannie. W związku z tym Polska Liga Siatkówki zadecydowała, że 16 grudnia dojdzie do pojedynku pomiędzy Grupą Azoty Chemik Police a Grot Budowlanymi Łódź.  Mecz będzie toczył się o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020, ponieważ obie drużyny w ostatnich czterech edycjach meczu o Superpuchar Polski, których organizatorem była Polska Liga Siatkówki S.A., odniosły po dwa zwycięstwa.– Dostaliśmy informacje od Polskiej Ligi Siatkówki o tym, że zaplanowany na 16 grudnia mecz o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka pomiędzy Grupą Azoty Chemik Police a Developresem SkyRes Rzeszów nie może się odbyć i w związku z tym otrzymaliśmy propozycję wzięcia udziału, w tym samym terminie, w meczu o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Po konsultacji ze sztabem zdecydowaliśmy się podjąć rękawice i zmierzyć z aktualnym mistrzem Polski. Naszym celem jako klubu jest granie w siatkówkę i rozwijanie umiejętności naszych zawodniczek, których aż pięć jest aktualnymi reprezentantkami Polski. Zdajemy sobie sprawę, że liga jest zobowiązana umowami: z miastem Lublin, sponsorami itp. Dlatego też przystaliśmy na tę propozycję i weźmiemy udział w tym wydarzeniu, tym bardziej, że będzie to powiązane z akcjami charytatywnymi  – skomentował prezes Budowlanych Łódź, Marcin Chudzik.

Mecz o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 Grupa Azoty Chemik Police vs Grot Budowlani Łódź odbędzie się w środę, 16 grudnia, o godz. 20:30, w hali im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Starcie aktualnych mistrzyń Polski z wiceliderem TAURON Ligi będzie transmitować telewizja Polsat Sport.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved