Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Marcin Chudzik: Zainteresowanie posadą trenera w Budowlanych jest ogromne

fot. budowlanilodz.pl

Błażej Krzyształowicz nie będzie trenerem Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2021/2022. Jak przyznał Marcin Chudzik, do klubu wpłynęło wiele ofert od potencjalnych następców. – Jeśli chodzi o kandydatów z Polski to jest ich dziesięciu. Mamy oferty od trenerów narodowości holenderskiej, serbskiej, tureckiej, brazylijskiej, bułgarskiej oraz włoskiej – zdradził prezes Budowlanych.

Wiemy już, że w przyszłym sezonie Błażej Krzyształowicz nie będzie trenerem Grot Budowlanych Łódź. Osiem lat wspólnej współpracy zostanie zakończone, a wraz z nim jakiś pewien etap.Marcin Chudzik: – Tak, to prawda. Przez te osiem lat zrobiliśmy wspólnie bardzo wiele i osiągnęliśmy wiele sukcesów. Pierwszy medal dla naszego klubu oraz pierwszy medal dla Łodzi po 28 latach! To były piękne chwile. Z pewnością odejście Błażeja to zamknięcie jakiegoś etapu i nie będzie łatwo go zastąpić.

Czy to prawda, że po ogłoszeniu informacji o tym, że Błażej Krzyształowicz zdecydował się na ofertę z Rosji i opuścić zespół, spłynęła do Budowlanych Łódź fala ofert?

– Jest bardzo duże zainteresowanie objęciem stanowiska pierwszego trenera w naszym klubie. Mogę nawet powiedzieć, że mamy zdumiewająco dużo ofert.

Czy może prezes zdradzić, jakie nazwiska pojawiły się wśród kandydatów lub chociaż ich narodowości?

– Jeśli chodzi o kandydatów z Polski to jest ich dziesięciu. Mamy oferty od trenerów narodowości holenderskiej, serbskiej, tureckiej, brazylijskiej, bułgarskiej oraz włoskiej. Mogę zdradzić, że jednym z Włochów, który złożył nam ofertę jest Carlo Parisi. Myślę, że tego nazwiska fanom siatkówki nie trzeba przedstawiać. Ponadto są nazwiska dobrze znane w TAURON Lidze, takie jak Cuccarini czy Micelli. 

Jaki powinien być przyszły trener Grot Budowlanych Łódź?

– Trener, który będzie prowadził siatkarki w naszym klubie musi mieć świadomość, że będzie prowadził zawodniczki „młodej Polski”, które powinny stanowić o sile reprezentacji naszego kraju. Szukamy szkoleniowca, który będzie potrafił poprowadzić młode, zdolne siatkarki.

Kiedy poznamy nazwisko nowego trenera?

– Nie spieszymy się z podjęciem decyzji, bo musi być ona rozsądna i przemyślana. Jednak czasu do rozpoczęcia pierwszych zmagań mamy niewiele, ponieważ już z końcem lipca weźmiemy udział w zmaganiach na plaży. Cierpliwości, a niebawem poznamy nowe nazwisko.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON ligi

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę