Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Chudzik: Ten brąz jest dla nas jak złoto

Marcin Chudzik: Ten brąz jest dla nas jak złoto

fot. Michał Szymański

Grot Budowlani Łódź niespodziewanie znaleźli się w tym sezonie na podium TAURON Ligi, co z radością podsumował prezes klubu Marcin Chudzik. – Zdobyliśmy medal z szóstego miejsca, czyli z najbardziej odległej pozycji spośród drużyn w czwórce. To bardzo, bardzo cieszy. Mogę powiedzieć nawet, że ten brąz jest dla nas jak złoto.

Prezes Chudzik przyznał, że teraz jest czas na radość ze zdobytego medalu. – Teraz będziemy świętować, bo to dla nas duży sukces. Pokonaliśmy Chemika Police, czyli aktualnego jeszcze mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski.Po trzech latach nieobecności Budowlani wracają do najważniejszych europejskich rozgrywek, czyli Ligi Mistrzyń. Stednik łódzkiego klubu zapewnia, że zespół będzie gotowy do trudów przyszłego sezonu. – Myślę, że dziewczyny zasłużyły na to, żeby wygrać z BKS-em. Duże też brawa dla BKS-u, bo zagrały dziś bardzo dobre spotkanie i postawiły trudne warunki. Na szczęście wygraliśmy 3:1 i cieszymy się z brązowego medalu. Wracamy też do Ligi Mistrzyń i to też cieszy. Będą nowe wyzwania i dużo grania w przyszłym sezonie. W tym też było dużo, bo to czterdziesty mecz, który rozegraliśmy. Na pewno przygotujemy się na przyszły sezon i do Ligi Mistrzyń.

Na razie jednak zanim prezes Chudzik rozpocznie przygotowania do kolejnych rozgrywek, będzie musiał sobie poradzić z kolejnym zakazem transferowym. Pod koniec kwietnia europejska federacja zadecydowała, że Grot Budowlani nie będą mogli dokonywać transferów zawodniczek z Europy (mogą podpisywać kontrakty, ale nie mogą zgłosić takich zawodniczek do rozgrywek). Przeważnie takie zakazy wiążą się z zaległościami finansowymi wobec zagranicznych zawodniczek. W przypadku wykonania nałożonych przez CEV zobowiązań, zakaz transferowy jest zdejmowany, a klub może zarejestrować siatkarki z zagranicy.

źródło: inf. własna, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę