Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Chudzik: Mam nadzieję, że derby się odbędą

Marcin Chudzik: Mam nadzieję, że derby się odbędą

fot. lsk.pls.pl

Grot Budowlani Łódź ma na swoim koncie drugą wygraną w tym sezonie. Drużyna pozostawiła na pokonanym polu BKS Stal Bielsko-Biała z czego zadowolony był prezes klubu Marcin Chudzik. Odniósł się też do wprowadzonego decyzją prezesa łódzkiego związku piłki siatkowej Konrada Piechockiego „lockdownu” rozgrywek organizowanych na szczeblu wojewódzkim.

Przed poniedziałkowym spotkaniem opublikowano informację, że prezes łódzkiego związku Konrad Piechocki zdecydował o zawieszeniu lokalnych rozgrywek. – Ten lockdown to jest konieczność. Prezes Konrad Piechocki przedstawił to w piśmie do wszystkich klubów. Myślę, że wstrzymanie rozgrywek na dwa tygodnie jest teraz koniecznością. Pamiętajmy, że drużyny seniorskie są badane regularnie i tych zarażeń i tak jest bardzo dużo. Dzieci nie badamy, to zbyt duże ryzyko, żeby grupy młodzieżowe rozgrywały mecze. Oczywiście będą trenować w swoich grupach, zamkniętych halach i to jest chyba bezpieczniejsze. Dwa tygodnie nie spowoduje jakiegoś dużego problemu, żeby dokończyć rozgrywki jeśli będzie można je dokończyć. Lockdown obejmuje wszystkie rozgrywki, zarówno młodzika, kadeta jak i juniora oraz trzecią ligę – wyjaśnił po meczu prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik.Zespół z Łodzi po bardzo zaciętej walce wygrał 3:1 z BKS-em. – Bardzo ważne trzy punkty. Wyszarpane zwycięstwo i ciężki mecz. Tak jak gdzieś mówiłem, my powoli zaczynamy szukać tego naszego grania i zgrywać zespół. Po wygranej w Pile to zwycięstwo jest bardzo ważne dla mentalu i psychiki tych dziewczyn. Myślę, że ta maszyna ruszyła i teraz już będzie łatwiej – podsumował szef łódzkiego klubu.

Sytuacja związana z koronawirusem w lidze jest dynamiczna i pod znakiem zapytania stoją zaplanowane na piątek 30 października derby pomiędzy ŁKS-em Commercecon a Budowlanymi. – Mam nadzieję, że derby się odbędą. Mam informację z ligi ze 9 zawodniczek ŁKS-u może już trenować. Jeśli nic się nie wydarzy, to mecz może się w piątek odbyć. Wiemy jaka jest sytuacja i przedmeczowa sytuacja zmienia się z godziny na godzinę i dnia na dzień. Na razie, czy mecze się odbędą to jest trochę wróżenie z fusów. Niemniej jednak mam nadzieję, że w piątek będziemy grali – zakończył Chudzik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved