Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Brzeziński: Wszystko jeszcze w naszych rękach

Marcin Brzeziński: Wszystko jeszcze w naszych rękach

fot. Artur Lawrenc - tauron1liga.pl

W sobotę MKST Astra Nowa Sól zagra w Siedlcach z KPS-em. Będzie to niezwykle ważne dla niej spotkanie. – Jeśli chodzi o naszą sytuację w tabeli, to na pewno robi się ciepło. Żeby nie było gorąco, musimy zacząć punktować – mówi kapitan drużyny, Marcin Brzeziński.

Astra obecnie jest trzynasta w tabeli I ligi siatkarzy. Cały czas jednak walczy o to, by nie znaleźć się w strefie spadkowej. W poprzedniej kolejce nowosolanie nie dali rady Avii Świdnik i we własnej hali przegrali w trzech setach. Dwie partie kończyły się dość równym wynikiem, ale miejscowi nie byli w stanie postawić kropki nad „i” w końcówkach.Pierwsze dwa sety graliśmy bardzo dobrze, szkoda małych przestojów, ale ogólnie odnajdywaliśmy się na boisku. Moim zdaniem bardzo brakuje Mateusza Rucińskiego, który pechowo rozwalił kolano. On miał coś takiego w sobie, że w końcówkach setów wiedział, jak wykreować lidera. I nie zawsze to były wybory oczywiste, bo ktoś mógł być pod kreską przez większą część seta, ale Mateusz instynktownie potrafił dać mu piłkę, którą ten zawodnik kończył i udawało się wygrać – mówi Marcin Brzeziński.

Najbliższy mecz z KPS-em nie będzie należał do najłatwiejszych, tym bardziej że rywale wygrali już w trzech setach w pierwszej rundzie. Najważniejsze starcia jednak jeszcze przed nowosolską ekipą. W bezpośredniej walce o spokojne pozostanie na zapleczu PlusLigi Astra pozostaje z Krispolem i Legią. Z obiema drużynami nowosolanie będą jeszcze grać. Obecnie zespół z Wrześni ma trzy punkty straty, natomiast ekipa ze stolicy pięć.

Jeśli chodzi o naszą sytuację w tabeli, to na pewno robi się ciepło. Żeby nie było gorąco, musimy zacząć punktować. Mamy przed sobą bezpośrednie pojedynki z Krispolem Września i z Legią Warszawa. Teoretycznie wystarczy te dwa mecze wygrać i mieć święty spokój w kontekście utrzymania w lidze, w której chcemy zostać. Natomiast patrząc na to, jak ostatnio radzi sobie Krispol – w sobotę ugrała dwa sety z Siedlcami, kolejnym rywalem Astry – i to, jak my jesteśmy słabo odporni na presję końcówek, musimy wykrzesać z siebie więcej i pokazać charakter. Wszystko jeszcze w naszych rękach – zakończył kapitan drużyny z Nowej Soli.

źródło: opr. własne, tygodnikkrag.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę