Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czy Marcelo Mendez zastąpi Vitala Heynena w Sir Safety Perugia?

Czy Marcelo Mendez zastąpi Vitala Heynena w Sir Safety Perugia?

fot. Katarzyna Antczak

Środowisko siatkarskie obiegła ostatnio sensacyjna informacja. Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych trenerów ostatniej dekady po wielu latach współpracy rozstanie się z klubem. Zdaniem argentyńskich i brazylijskich mediów Marcelo Mendez nie będzie już prowadził ekipy Sada Cruzeiro i w przyszłym sezonie ma zastąpić Vitala Heynena w Sir Safety Perugia.

Marcelo Mendez urodził się w 1964 roku w Buenos Aires. Jest twórcą potęgi brazylijskiego klubu Sada Cruzeiro, w którym pracuje od 2009 roku. Z tą ekipą m.in. trzykrotnie zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata (2013, 2015, 2016), siedem razy wywalczył tytuł najlepszej drużyny kontynentu i sześć razy sięgnął po mistrzostwo kraju. Dwukrotnie ubiegał się o posadę selekcjonera reprezentacji Polski, ale przegrał najpierw z Ferdinando De Giorgim, a następnie z Vitalem Heynenem. W 2018 roku przejął stery reprezentacji Argentyny, zastępując Julio Velasco.Brazylijskie media poinformowały ostatnio, że współpraca Mendeza z brazylijskim gigantem dobiega końca. Jak się okazuje, legendarny trener może przebierać w propozycjach pracy z Polski, Rosji i Włoch. Jedną z poważniejszych ma być oferta zastąpienia Vitala Heynena, który po sezonie rozstanie się z Sir Safety Perugia. Mendez pracował już przed laty w Europie. W latach 2004–09 był trenerem Club Voleibol Portol z Majorki, gdzie jednym z jego podopiecznych był Stephane Antiga. W latach 2007–2008 prowadził natomiast reprezentację Hiszpanii.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę