Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcelo Mendez po udanym sezonie zostaje w Jastrzębskim Węglu

Marcelo Mendez po udanym sezonie zostaje w Jastrzębskim Węglu

59-letni szkoleniowiec zostaje w naszym Klubie na kolejny sezon. Dla Argentyńczyka będzie to drugi sezon na ławce trenerskiej Jastrzębskiego Węgla. Minione rozgrywki nasz zespół pod jego wodzą zakończył z tytułem mistrza Polski, klubowego wicemistrza Europy oraz z Superpucharem Polski.

Marcelo Mendez został trenerem Jastrzębskiego Węgla przed minionym sezonem. Do tego czasu jego kariera trenerska najtrwalej związana była z Sadą Cruzeiro. W brazylijskim klubie spędził 12 lat, sięgając z nim sześciokrotnie po mistrzostwo kraju, sześciokrotnie po krajowy Puchar, siedmiokrotnie po Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej, trzykrotnie po Superpuchar Brazylii i trzykrotnie po Klubowe Mistrzostwo Świata.

Ponadto, od 2018 roku pracuje z kadrą narodową Argentyny. W 2021 roku wywalczył z nią brąz Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Oprócz tego, prowadził także kadrę Hiszpanii, z którą wygrał Ligę Europejską oraz hiszpański klub Drac Palma Majorka, z którym m.in. trzy razy zdobył mistrzostwo kraju i dotarł do finału Pucharu Top Teams oraz finału Pucharu CEV.

W swoim pierwszym sezonie w JW trener Mendez doprowadził nasz zespół do mistrzostwa Polski, finału Ligi Mistrzów oraz zdobył Superpuchar Polski. Po zakończeniu minionych rozgrywek nasz szkoleniowiec został wybrany trenerem sezonu 2022/2023 w PlusLidze.

Cieszę się bardzo, że trener Marcelo Mendez zostaje z nami na kolejny sezon. Osiągnięciami z tego sezonu potwierdził to, iż jest wybitnym fachowcem. Perfekcyjnie przygotował zespół na decydującą część sezonu, czego dowodem była nasza dominacja w fazie play off PlusLigi. Styl, w jakim nasza drużyna sięgnęła po mistrzostwo kraju, był imponujący. Za nami najlepszy sezon w historii Klubu, a trener Marcelo Mendez ma w te sukcesy swój ogromny wkład – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Czuję się tutaj dobrze, nawet bardzo dobrze. Kocham ten Klub. Dał mi możliwość walki o najwyższe cele w najważniejszych turniejach. Mam tutaj świetny sztab, doskonałych zawodników, najlepszych na świecie. Mamy świetną atmosferę na meczach. Uwielbiam naszych kibiców, są naszym dodatkowym zawodnikiem na boisku. Spełnione są tu wszystkie warunki do tego, by walczyć. Spróbujemy znowu wygrać każde rozgrywki i turnieje, dojść do finałów, powtórzyć ten sezon – mówi Marcelo Mendez, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.