Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Giuseppe Manfredi: Włochy odegrają wiodącą rolę w kwalifikacjach

Giuseppe Manfredi: Włochy odegrają wiodącą rolę w kwalifikacjach

fot. FIVB

– Jesteśmy naprawdę dumni ze wspaniałych wyników osiągniętych przez włoskie reprezentacje narodowe, które zawsze stanowiły wizytówkę włoskiej siatkówki i wyjątkowy sposób promowania młodych ludzi. Za tymi wspaniałymi osiągnięciami kryje się ogrom pracy i starannego planowania. Widok naszych zawodników stojących na najwyższym stopniu podium to fantastyczne uczucie, które odwdzięcza się Federacji za wieloletnie inwestycje i pracę – mówi w wywiadzie dla fivb.com Giuseppe Manfredi, Prezes Włoskiego Związku Piłki Siatkowej.

W 2022 roku męska reprezentacja stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. W tym samym turnieju pań Włoszki zdobyły brązowy medal. – Muszę przyznać, że nasz kraj był zachwycony. Zarówno zwycięstwo w mistrzostwach świata mężczyzn, jak i brąz kobiet przyjęto z wielkim entuzjazmem – podkreślił Giuseppe Manfredi.

Prezes Włoskiego Związku Piłki Siatkowej wspomniał również o podejściu obu reprezentacji do występu w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów. – W tym roku reprezentacje mężczyzn i kobiet wybrały dwa różne sposoby podejścia do VNL. Mężczyźni wystąpili w standardowym składzie i po dobrej fazie grupowej nie stanęli na podium w Gdańsku. Po raz kolejny potwierdziliśmy jednak, że należymy do najsilniejszych drużyn na świecie.

Giuseppe Manfredi jest zadowolony nie tylko z gry reprezentacji halowych, ale również z występów siatkarzy i siatkarek plażowych. – Będąc w roku przedolimpijskim, naszym celem w siatkówce plażowej jest zdobycie ważnych punktów, które zakwalifikują włoskie pary na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wśród mężczyzn drużyny Nicolai/Cottafava i Carambula/Ranghieri mają bardzo duże szanse na zapewnienie sobie biletu olimpijskiego, ale możemy liczyć także na inne wartościowe pary jak Lupo/Rossi. W kategorii kobiet para Menegatti/Gottardi notuje coraz lepsze wyniki, co pozwala nam mieć nadzieję, że trzy trójkolorowe duety będą rywalizować pod Wieżą Eiffla.

Dla Włoskiej Federacji Siatkówki bardzo ważne jest regularne organizowanie zawodów siatkówki na różnym szczeblu. – Historia FIPAV jest silnie powiązana z ważnymi wydarzeniami. Wierzymy, że są one potężnym narzędziem promocyjnym zachęcającym chłopców i dziewczęta do uprawiania siatkówki, siatkówki plażowej i siatkówki na śniegu. Oprócz siatkówki naszą pasją jest organizowanie imprez w innych dyscyplinach, czego dowodem są liczne turnieje siatkówki plażowej, a ostatnio mistrzostwa Włoch w siatkówce śnieżnej. Chcemy oferować jak najszerszą ofertę sportową, a aby poznać nowe dyscypliny sportowe, konieczne jest ich promowanie w imprezach na wysokim poziomie – podkreślił Manfredi.

Przed reprezentacjami halowymi udział w kwalifikacjach olimpijskich. Prezes FIPAV jest dobrej myśli. – Jesteśmy pewni, że nasze reprezentacje narodowe w turniejach kwalifikacyjnych odegrają wiodącą rolę.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved