Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek: Kadra zrobiła pół kroku wstecz

Malwina Smarzek: Kadra zrobiła pół kroku wstecz

fot. Michał Szymański

– Reprezentacja potrzebuje trenera, który zaufa nam i my też obdarzymy go zaufaniem. U nas problemem był brak tego zaufania z obu stron – przyznała Malwina Smarzek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Reprezentantka Polski poruszyła palące kwestie dotyczące żeńskiej drużyny narodowej, takie jak współpraca z Jackiem Nawrockim, następstwa afery sprzed dwóch lat czy przewidywaniach na najbliższy rok.

Potrzebujemy takiego trenera, który zaufa nam i my też obdarzymy go zaufaniem. Z którym będziemy miały jasną sytuację i poczujemy się pewnie. Ważne też, by usystematyzować naszą pracę, bo w ostatnich pięciu miesiącach pojawiło się sporo pomysłów, ale mało zostało zrealizowanych – powiedziała Malwina Smarzek „Przeglądowi Sportowemu”.  – Dwa lata temu w mistrzostwach Europy czułam, że jesteśmy w bardzo dobrym momencie, później to wszystko siadło. W tym roku może nie cofnęłyśmy się o krok, ale te pół kroku w tył zrobiłyśmy – dodała.Zawodniczka wspominała również aferę sprzed dwóch lat, kiedy siatkarki opublikowały oświadczenie dotyczące złej współpracy ze szkoleniowcem. Ono miało być punktem zapalnym. – Zaczęło się dwa lata temu, gdy cała ta afera została w pewnym sensie zamieciona pod dywan. My, tym naszym ruchem oporu, wysłałyśmy sygnał, że coś jest nie tak. I to nie był problem pojedynczych osób – przyznała Smarzek.

Odniosła się też do kwestii zatrudnienia nowego selekcjonera po tym, jak Nawrocki ustąpił ze stanowiska. – Przede wszystkim cieszę się, że nie jestem trenerem, który musi to wszystko poukładać. Dodatkowo każdy będzie mu patrzył na ręce, bo gramy mundial u siebie. Jak znam nasze środowisko, to wszyscy będą oczekiwać efektów po zmianie szkoleniowca, ale nie wybiegajmy daleko w przyszłość – zaznaczyła Smarzek.

* więcej w serwisie sport.onet.pl

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę