Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Z 9:17 do wygrania seta. Środkowa Budowlanych: To była okazja, żeby się podnieść

Z 9:17 do wygrania seta. Środkowa Budowlanych: To była okazja, żeby się podnieść

Wydawało się, że bolesna ligowa porażka z Grupą Azoty Chemikiem Police wpłynie na siatkarki Grota Budowlanych Łódź również w Lidze Mistrzyń. Były jednak w stanie podnieść się z wyniku 9:17 w pierwszym secie i wygrać mecz z Calcitem Kamnik 3:0. Bardzo zadowolona z pracy drużyny była również środkowa, Małgorzata Lisiak.

POCZUCIE ULGI

Jak bardzo ci ulżyło po wygraniu pierwszego seta?

Małgorzata Lisiak:Bardzo mi ulżyło, bo takie było założenie żeby mecz wygrać 3:0. Początek nam nie wyszedł, więc chyba pojawił się ten stres. Później super robotę wykonała Weronika Sobiczewska na zagrywce i to już ruszyło. Poczułyśmy, że da się to wygrać. Bardzo się cieszę.

Kiedy właściwie zaczyna się czuć ten moment i wierzyć, że taka pogoń jak w pierwszym secie jest możliwa?

Przy takiej dobrej zagrywce jaką pokazała Weronika wiemy, że możemy świetnie ustawić blok i obronę. Gra się klei, zdobywamy punkty. Potem jeden as, drugi to się po prostu czuje.

Zwłaszcza, że praca na siatce sporo wam pomogła.

Starałyśmy się trzymać założeń taktycznych. Szczerze mówiąc to w większości dobrze je wykonałyśmy i przez to także wygrałyśmy.

PODNIEŚĆ SIĘ NA DUCHU I W GRZE

Ciężko było podnieść się mentalnie po tym meczu w Policach?

Na pewno jest po takim meczu duży dołek. Trzeba się z niego jak najszybciej wyciągnąć. Im szybciej, tym lepiej dla drużyny. Ten mecz to była dobra okazja, żeby się podnieść i na duchu i w grze.

Na reszcie chwila odpoczynku.

To nas cieszy, że w końcu więcej meczów zagramy u siebie w domu. Te wyjazdy są mimo wszystko ciężkie. Tym bardziej, że gramy dosyć często. To się nawarstwia – zmęczenie, podróże, mecze. Fajnie będzie odpocząć.

Przy pojedynku z #VolleyWrocław głównym celem będzie zatrzymanie Juli Szczurowskiej?

Julia Szczurowska to z pewnością ich główna rakieta w drużynie. Z tego, co widziałam, to Ania Lewandowska też świetnie grała w bloku, więc na nią też trzeba będzie uważać. To nieobliczalny zespół. Będzie trzeba jak najlepiej wykonać własną robotę na boisku.

Konfrontacja pomiędzy Grotem Budowlanymi Łódź a #VolleyWrocław odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godzinie 19:00. Transmisję będzie można obejrzeć na platformie Polsat Box Go. Wszystkie materiały w związane z tym meczem będą dostępne na naszym portalu.