Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Małgorzata Glinka-Mogentale i Krystyna Krupa w Alei Gwiazd Sportu

Małgorzata Glinka-Mogentale i Krystyna Krupa w Alei Gwiazd Sportu

fot. archiwum

Za nami 21. edycja Alei Gwiazd Sportu. W gronie trzynastu gwiazd znalazły się siatkarki Krystyna Krupa i Małgorzata Glinka-Mogentale. Pierwsza z pań jest 131-krotną reprezentantką Polski, zdobywczyni dwóch brązowych medali Igrzysk Olimpijskich w Tokio (1964) i Meksyku (1968), brązową medalistką mistrzostw świata, dwukrotną wicemistrzyną Europy. Druga – najlepsza siatkarka Europy 2003 –  jest 268-krotną reprezentantką Polski, dwukrotną mistrzynią Europy, dwukrotną triumfatorką Ligi Mistrzyń.

Na deptaku w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, poza Glinką-Mogentale i Krupą –  odsłonięto gwiazdy: himalaisty Leszka Cichego, trenera skoku o tyczce Edwarda Szymczaka, zmarłego w 2018 roku trenera bokserskiego Andrzeja Gmitruka, szkoleniowca biegów narciarskich i biathlonu Aleksandra Wieretielnego, kolarki górskiej Mai Włoszczowskiej, lekkoatletki Wandy Panfil, wielokrotnej medalistki olimpijskiej w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk-Tekieli, specjalisty w podnoszeniu ciężarów Henryka Kohnke, zmarłej w tym roku żony jednego z najlepszych polskich automobilistów w historii Sobiesław Zasady – Ewy, lekkoatletki Jarosławy Jóźwiakowskiej oraz trenera piłki ręcznej Stanisławowa Majorka.Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odsłonięto w niedzielę następnych 13 gwiazd. Tym samym ich liczba wzrosła do 146. Aleja Gwiazd Sportu znajduje się niemal przed bramą Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie od kilkudziesięciu lat do najważniejszych imprez przygotowują się reprezentanci Polski w różnych dyscyplinach.

Aleja Gwiazd Sportu, powstała w 2000 roku we Władysławowie obok legendarnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”, w sposób szczególny honoruje zasłużonych dla sportu, pokazuje i przybliża sylwetki ludzi ciężkiej pracy, talentu i międzynarodowych sukcesów sportowych.

W latach poprzednich w Alei Gwiazd Sportu umieszczono nazwiska – Doroty Świeniewicz, Andrzeja Niemczyka (2006), Daniela Plińskiego (2010), Mariusza Wlazłego (2015) i Pawła Zagumnego (2019).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, historia siatkówki, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę