Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Majka Szczepańska-Pogoda będzie miała przerwę od siatkówki

Majka Szczepańska-Pogoda będzie miała przerwę od siatkówki

fot. Michał Szymański

Po trzech sezonach spędzonych w E.Leclerc Radomce Radom Majka Szczepańska-Pogoda stanie przed nowym wyzwaniem. Siatkarka po raz pierwszy zostanie mamą, co oznacza, że w najbliższych miesiącach będzie musiała zrobić sobie przerwę od siatkówki.

Młodej atakującej nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez ostatnie lata stanowiła o sile radomskiego zespołu. Była jedną z topowych zawodniczek w polu zagrywki. Majka Szczepańska-Pogoda zaczynała swoją przygodę z siatkówką w KPKS Halemba. Później reprezentowała barwy Silesia Volley MOSiR Mysłowice, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz grała w pierwszoligowej drużynie E.Leclerc Radomki Radom. W sezonie 2018/2019 zawodniczka była trzecią najlepiej serwującą Ligi Siatkówki Kobiet, MVP pierwszego meczu Radomki w ekstraklasie. Szczepańska–Pogoda zdobyła 255 punktów, z czego 33 bezpośrednio z zagrywki. Perfekcyjnie atakowała 208 razy, a tylko 72 razy została zablokowana. W minionych rozgrywkach wystąpiła na parkiecie w 73 setach. Najwięcej oczek (20) zdobyła w meczu przeciwko Grot Budowlanym Łódź oraz Wiśle Warszawa.

Teraz czeka ją przerwa od siatkówki, bowiem spodziewa się dziecka. Nie jest pierwszą zawodniczką, która nie zagra w szeregach Radomki w sezonie 2020/2021. Wcześniej z ekipą z Mazowsza pożegnały się między innymi Marharyta Azizowa oraz Sonia Kubacka.

Zobacz również
Karuzela transferowa ekstraklasy siatkarek na sezon 2020/2021

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved