Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Maja Ognjenović przenosi się do Eczacibasi

Maja Ognjenović przenosi się do Eczacibasi

fot. Michał Szymański

Tuż po sezonie okazało się, że zespół VakifBanku opuści doświadczona rozgrywająca Maja Ognjenović. Jej nowym/starym klubem będzie Eczacibasi, w którym już występowała w przeszłości i zdobyła dwa tytuły mistrzowskie. Co ciekawe odwrotną drogę niż Serbka wybierze inna była siatkarka Chemika Chiaka Ogbogu. Amerykańska środkowa przeniesie się z Eczacibasi do drużyny mistrza Turcji.

W Turcji zakończono niedawno rozgrywki ligowe. Wśród pań triumfował VakifBank Stambuł, który w finale pokonał Fenerbahce Stambuł. Do tytułu podopiecznym trenera Giovanniego Guidettiego wystarczyły dwie wygrane, trzecie spotkanie zostało odwołane z powodu stwierdzonych przypadków COVID-19 w zespole rywalek. VakifBank 1 maja czeka jeszcze mecz finałowy Ligi Mistrzyń z Imoco Volley Conegliano.Tuż po sezonie okazało się, że zespół Vakifbanku opuści doświadczona rozgrywająca Maja Ognjenović. Utytułowana 37-letnia Serbka grała w VakifBanku od dwóch lat, zdobywając z tym klubem dwa tytuły mistrzowskie oraz Puchar Turcji w tym sezonie. Poprzednie dwa złote medale w sezonach 2009/2010 i 2017/2018 Ognjenović zdobyła w Turcji w barwach Eczacibasi.

I to ten klub właśnie będzie kolejnym w karierze byłej siatkarki Chemika Police. Eczacibasi po dwóch przegranych meczach z THY Stambuł zajęło w tym sezonie czwarte miejsce w lidze tureckiej, co może skutkować tym, że w przyszłym sezonie zespół nie zagra w Lidze Mistrzyń. Niewykluczone, że drużynę czeka gruntowna przebudowa, a pierwszym krokiem do tego jest właśnie pozyskanie Mai Ognjenović.

Co ciekawe odwrotną drogę niż Serbka wybierze inna była siatkarka Chemika. Amerykańska środkowa Chiaka Ogbogu opuszcza Eczacibasi i w przyszłym sezonie zagra właśnie w VakifBanku. Ma ta zastąpić Milenę Rasić, która prawdopodobnie zdecyduje się na przerwę w karierze. Eczacibasi mają również opuścić serbska rozgrywająca Sladjana Mirković oraz atakująca Melis Durul.

źródło: inf. własna, voleybolunsesi.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę