Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Stysiak: Sparingi pokażą, na jakim poziomie jesteśmy

Magdalena Stysiak: Sparingi pokażą, na jakim poziomie jesteśmy

fot. CEV

– Damy z siebie maksimum. Wyjście z grupy to jest minimum, które musimy osiągnąć. Każdy przeciwnik będzie trudny. Nikogo nie możemy lekceważyć – powiedziała atakująca reprezentacji Polski Magdalena Stysiak.

Siatkarki reprezentacji Polski przygotowują się do mistrzostw świata. Wraz z nimi trenuje już Magdalena Stysiak, która przez kłopoty zdrowotne nie brała udziału w Lidze Narodów. – Czuję się coraz lepiej. Kolano czasami mnie boli, ale to jest normalne. Już nigdy nie będzie to w pełni zdrowe kolano, ale jestem gotowa. Fajnie mi się trenuje. Mam nadzieję, że moja forma będzie szła w górę – powiedziała zawodniczka.Polki od początku sierpnia szlifują formę przed najważniejszym turniejem tego roku. Mają już też za sobą dwa sparingi z Niemkami. – Treningi teraz są już lżejsze niż w poprzednim okresie. Schodzimy z ciężarów i gramy mecze sparingowe z różnymi zespołami. Najważniejsze jest to, aby zgrywać się na boisku i cieszyć się grą. Sparingi pokażą na jakim poziomie jesteśmy i co jeszcze musimy poprawić. Cały czas jesteśmy skoncentrowane nad podstawami, czyli przyjęciem, obroną, atakiem – podkreśliła atakująca reprezentacji Polski.

Przed podopiecznymi Stefano Lavariniego kolejne mecze kontrolne. W najbliższy weekend dwukrotnie zmierzą się z Bułgarkami, a następnie polecą do Neapolu, gdzie wezmą udział w turnieju z udziałem Włoszek, Serbek i Turczynek. – Są to zespoły z najwyższej półki. Właśnie z takimi chcemy się mierzyć i poprawiać poziom swojej gry. Chcemy grać z nimi jak równy z równym i walczyć o zwycięstwo. Na pewno będzie to ciekawy turniej – oceniła ofensywna zawodniczka polskiej kadry.

Biało-czerwone nie będą faworytkami mundialu, ale wierzą, że przed własną publicznością osiągną dobry wynik. – Damy z siebie maksimum. Wyjście z grupy to jest minimum, które musimy osiągnąć. Każdy przeciwnik będzie trudny. Nikogo nie możemy lekceważyć. Wydaje mi się, że mecz z Turcją będzie najcięższy w grupie – zakończyła Magdalena Stysiak.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę